14.12.2020, 14:05 Wersja do druku

Warszawa. Kobieca seksualność w spektaklu "Lipa w cukrze"

Grupa artystyczna TERAZ POLIŻ pokaże dwukrotnie - 17 i 27 grudnia 2020 - transmisje online z warszawskiego Nowego Teatru głośnego spektaklu TERAZ POLIŻ „Lipa w cukrze”, stworzonego na bazie fantazji seksualnych Polek, na podstawie badań m.in. znanej seksuolożki Alicji Długołęckiej.

fot. mat. teatru

Spektakl TERAZ POLIŻ „Lipa w cukrze” w reż. Magdy Szpecht pokazywany w Nowym Teatrze w Warszawie to performance inspirowany zbiorem kobiecych fantazji seksualnych.

„Przez kilka miesięcy kolekcjonowałyśmy głosy tych, którzy utożsamiają się z kobiecością; pytałyśmy nie tylko o konkretne marzenia związane z seksem, ale również o znaczenie fizycznej bliskości w życiu człowieka. Te subiektywne opowieści o seksie mają moc uwalniania od stereotypów. Badając to, co na co dzień ukryte, chcemy stworzyć przestrzeń wolności wypowiedzi i możliwej wspólnoty między wszystkimi kobietami, niezależnie od wieku, doświadczenia, statusu czy wykształcenia. Odtwarzając gest, którego dokonała Nancy Friday w 1973 roku, pisząc My Secret Garden, pragniemy stworzyć współczesną mapę pragnień i marzeń erotycznych oraz znaleźć dla nich odpowiedni język teatralny.” – mówią aktorki TERAZ POLIŻ.

Badanie oraz performance powstały we współpracy z seksuolożkami w ramach projektu „Matka się kocha”.

Reżyseria: Magda Szpecht

Dramaturgia: Aleksandra Hirszfeld

Scenografia: Anna Met

Opracowanie muzyczne: Krzysztof Kaliski

Obsada: Dorota Glac (TERAZ POLIŻ), Jaśmina Polak, Kamila Worobiej (TERAZ POLIŻ)

Praca badawcza: Alicja Długołęcka, Aleksandra Hirszfeld, Agata Loewe

Produkcja: TERAZ POLIŻ

Partner: Nowy Teatr

Dofinansowano ze środków m.st. Warszawy   

Spektakl będzie można zobaczyć na stronie terazpoliz.com.pl oraz na Facebooku TERAZ POLIŻ. 

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne