EN

13.08.2021, 15:36 Wersja do druku

Warszawa. Klub Komediowy & Eliza Kącka dziś

Dziś o godz. 19 zobaczymy spektakl inspirowany ostatnią książką Elizy Kąckiej „po drugiej stronie siebie”.

fot. mat. organizatora

Miło nam zapowiedzieć spektakl inspirowany ostatnią książką Elizy Kąckiej! „po drugiej stronie siebie” to zapis trzydziestu dziewięciu snów i onirycznych projekcji, w których autorka występuje w roli bohaterki – i odwiedza rodzinny Lidzbark Warmiński albo bierze udział w nietypowych zajęciach z ZPT. Jest to więc rodzaj (czasem surrealistycznej) autobiografii, niepozbawionej poczucia humoru i oryginalnej stylistycznie. Nasza Gościni wybierze i przeczyta dla nas fragmenty swojej książki, które my postaramy się zinterpretować, grając serię improwizowanych scen.

„Nie ma nic nudniejszego w literaturze, niż ludzie opisujący swoje sny. […] Więc dlaczego Kąckiej się udało? Dlaczego [to] niegłupie, nienudne i ciekawe? Czy to w ogóle jest sprawiedliwe?” – Jacek Dehnel

„Sny Kąckiej odznaczają się wybitną bezczelnością. Raz traktują jawę z karygodną dezynwolturą, jak materię plastyczną […]. Innym razem śmieją się z niedorzeczności jawy i przedrzeźniają jej powagę […] A najdziwniejsze, że zapisane (prawdopodobnie już po przebudzeniu) nie tracą niczego ze swej odurzającej mocy i zachowują roztargniony urok.” – Jerzy Franczak

„Głupio pisać »mała-wielka książka«, ale co ja poradzę, że taka właśnie Kąckiej wyszła? Niewielka książeczka, cymesik, cudeńko, a mimo to twardo stąpający po ziemi.” – Wojciech Szot

Eliza Kącka – adiunktka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Opublikowała książki akademickie: „Stanisław Brzozowski wobec Cypriana Norwida” (Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, 2012) oraz „Lektura jako spotkanie. Brzozowski – tekst – metoda” (Universitas, 2017), a także książki prozatorskie „Elizje” (Lokator, 2017) i „po drugiej stronie siebie” (Lokator, 2019).  Współredaktorka antologii „Poeci i poetki przekraczają granice” (FA-art, 2011), redaktorka wyborów poezji mniej współczesnej (w tym Norwida – dla Universitasu). Członkini Zarządu Głównego TLiAM, kapituły Nagrody Literackiej GDYNIA i Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Z sieci znana głównie (w swoim mniemaniu) jako autorka małych próz/nasłuchów miejskich. Recenzentka i czytelniczka literatury najnowszej.

piątek, 13.08
19:00
miejsce: Klub Komediowy, Nowowiejska 1 Warszawa

Bilety na spektakl można kupić:
online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć przycisk
KUP
stacjonarnie u kasjera/kasjerki – w Rakiecie, górna sala (jeśli pula biletów w sprzedaży nie została wyczerpana)

Bilety: 35 zł


ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Udział widzów w spektaklu jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa. Prosimy o wzięcie ze sobą maseczki ochronnej.
3. Widzów wpuszczamy na widownię nie wcześniej niż pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu.
4. Osoby, które kupią bilet stacjonarnie, tj. w kasie Klubu przy ul. Nowowiejskiej, zostaną poproszone o podanie danych osobowych umożliwiających kontakt na wypadek wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród uczestników danego wydarzenia i dochodzenia epidemiologicznego. Dane takie będą przechowywane przez dwa tygodnie. Podanie danych jest wskazane, jednak nie jest obligatoryjne.
5. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów itp.).

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne