Dziś o godz. 19 zobaczymy spektakl inspirowany ostatnią książką Elizy Kąckiej „po drugiej stronie siebie”.
Miło nam zapowiedzieć spektakl inspirowany ostatnią książką Elizy Kąckiej! „po drugiej stronie siebie” to zapis trzydziestu dziewięciu snów i onirycznych projekcji, w których autorka występuje w roli bohaterki – i odwiedza rodzinny Lidzbark Warmiński albo bierze udział w nietypowych zajęciach z ZPT. Jest to więc rodzaj (czasem surrealistycznej) autobiografii, niepozbawionej poczucia humoru i oryginalnej stylistycznie. Nasza Gościni wybierze i przeczyta dla nas fragmenty swojej książki, które my postaramy się zinterpretować, grając serię improwizowanych scen.
„Nie ma nic nudniejszego w literaturze, niż ludzie opisujący swoje sny. […] Więc dlaczego Kąckiej się udało? Dlaczego [to] niegłupie, nienudne i ciekawe? Czy to w ogóle jest sprawiedliwe?” – Jacek Dehnel
„Sny Kąckiej odznaczają się wybitną bezczelnością. Raz traktują jawę z karygodną dezynwolturą, jak materię plastyczną […]. Innym razem śmieją się z niedorzeczności jawy i przedrzeźniają jej powagę […] A najdziwniejsze, że zapisane (prawdopodobnie już po przebudzeniu) nie tracą niczego ze swej odurzającej mocy i zachowują roztargniony urok.” – Jerzy Franczak
„Głupio pisać »mała-wielka książka«, ale co ja poradzę, że taka właśnie Kąckiej wyszła? Niewielka książeczka, cymesik, cudeńko, a mimo to twardo stąpający po ziemi.” – Wojciech Szot
Eliza Kącka – adiunktka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Opublikowała książki akademickie: „Stanisław Brzozowski wobec Cypriana Norwida” (Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, 2012) oraz „Lektura jako spotkanie. Brzozowski – tekst – metoda” (Universitas, 2017), a także książki prozatorskie „Elizje” (Lokator, 2017) i „po drugiej stronie siebie” (Lokator, 2019). Współredaktorka antologii „Poeci i poetki przekraczają granice” (FA-art, 2011), redaktorka wyborów poezji mniej współczesnej (w tym Norwida – dla Universitasu). Członkini Zarządu Głównego TLiAM, kapituły Nagrody Literackiej GDYNIA i Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Z sieci znana głównie (w swoim mniemaniu) jako autorka małych próz/nasłuchów miejskich. Recenzentka i czytelniczka literatury najnowszej.
piątek, 13.08
19:00
miejsce: Klub Komediowy, Nowowiejska 1 Warszawa
Bilety na spektakl można kupić:
online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć przycisk
KUP
stacjonarnie u kasjera/kasjerki – w Rakiecie, górna sala (jeśli pula biletów w sprzedaży nie została wyczerpana)
Bilety: 35 zł
ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU
1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Udział widzów w spektaklu jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa. Prosimy o wzięcie ze sobą maseczki ochronnej.
3. Widzów wpuszczamy na widownię nie wcześniej niż pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu.
4. Osoby, które kupią bilet stacjonarnie, tj. w kasie Klubu przy ul. Nowowiejskiej, zostaną poproszone o podanie danych osobowych umożliwiających kontakt na wypadek wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród uczestników danego wydarzenia i dochodzenia epidemiologicznego. Dane takie będą przechowywane przez dwa tygodnie. Podanie danych jest wskazane, jednak nie jest obligatoryjne.
5. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów itp.).
W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.