EN

28.11.2022, 15:24 Wersja do druku

Warszawa. Klancyk gra święta w Komedii

Scenografia najbardziej szalonego i zuchwałego musicalu „The Big Bang, czyli Wielki Wybuch” stanie się miejscem akcji pierwszego improwizowanego spektaklu Teatru Klancyk na scenie Teatru Komedia.

fot. mat. teatru

Bohaterowie przedstawienia, którego scenariusz napiszemy „na żywo” razem z publicznością, to kobieta i mężczyzna – para – szykująca się do świąt w nowym mieszkaniu. Kim są? Czym się zajmują? Jak się poznali? Czego nie mogą się doczekać? Jakie są najlepsze i najgorsze cechy ich charakterów? Za co są sobie wdzięczni? O co mają do siebie skrywane pretensje? 

Odpowiedzi na te – i im podobne – pytania przyniesiecie Państwo, Wy, stając się w ten sposób współautorami naszej gwiazdkowej opowieści. Razem stworzymy opowieść, w której domowy spokój (lekko nadwyrężony nasilającą się świąteczną gorączką) mącą niezapowiedziane wizyty kolejnych gości. Bliscy i dalecy krewni, współpracownicy, dawne miłości, sąsiedzi, dostawcy, postacie z legend i gadające zwierzęta. Przypadkowi, nieproszeni goście – realni i fantastyczni – których łączy tylko to, że do życia powołają je sugestie publiczności.

Chcecie dowiedzieć się jaki będzie koniec tej historii? Czy nasi bohaterowie przetrwają świąteczny napór? A jeśli tak, to jakim kosztem? Usiądźcie wygodnie, przygotujcie kłody, które rzucimy im pod nogi i patrzcie, co się wydarzy! 

***

Zaproszenie Teatru Klancyk na scenę Komedii wpisuje się w plany przywrócenia żoliborskiej - i warszawskiej - publiczności możliwości obcowania z nowymi formami komediowymi, które zapisane są w „DNA” naszego teatru i były ważną częścią jego historii. W najbliższych tygodniach zapraszamy widzki i widzów Komedii na musical improwizowany, występy stand-upowe najciekawszych artystów tego nurtu, czy teatralne projekty komików będące satyrą na naszą codzienność. 

Klancyk

Klancyk to pierwszy warszawski teatr impro i jeden z inicjatorów improwizacji komediowej w Polsce. Grupa istnieje z grubsza od 2006 roku. Spektakle Teatru Klancyk to historie pisane na bieżąco, rodzące się na oczach widzów z grupowej energii, chwilowego porozumienia i absurdalnego poczucia humoru. 

Klancyk tworzą: Maciej Buchwald, Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Paweł Najgebauer, Piotr Sikora, Błażej Staryszak, Grzegorz Uzdański i Krzysztof Wiśniewski.

Grupa ma na koncie występy na festiwalach literackich, muzycznych i teatralnych w kraju i zagranicą m.in. Apostrof – Międzynarodowy Festiwal Literatury (Warszawa), Big Book Festival (Warszawa), Festiwal im. Zygmunta Haupta (Gorlice), Miedzianka Fest (Miedzianka), Malta Festival (Poznań), Open’er Festival (Gdynia), Chicago Improv Festival, Del Close Marathon (Nowy Jork), Jazzahead Festival (Brema). 

Twórcy realizowali sceniczne przedsięwzięcia między innymi z Katarzyną Nosowską, Magdaleną Grzebałkowską, Dorotą Masłowską, Mariuszem Szczygłem, Janem Peszkiem, Januszem Gajosem czy Marcinem Maseckim. Produkują też komediowy podcast „Codzienne trudności” rejestrowany z udziałem publiczności na żywo.

Źródło:

Materiał nadesłany