EN

7.10.2020, 12:52 Wersja do druku

Warszawa. Jubileusz "Naszej klasy"

Od premiery „Naszej klasy. Historii w XIV lekcjach” Tadeusza Słobodzianka mija już 10 lat. To pierwszy dramat, który został uhonorowany Literacką Nagrodą Nike i najczęściej wystawiana zagranicą polska sztuka w XXI wieku.

fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska

Dramat mający swoją prapremierę w londyńskim National Theatre w 2009 roku, premierę w Warszawie 16 października 2010 roku w Teatrze na Woli, grany od Japonii przez Stany Zjednoczone po Brazylię, będzie można zobaczyć po raz pierwszy na największej scenie Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy. Jubileuszowe przedstawienia „Naszej klasy. Historii w XIV lekcjach” odbędą się: 15 i 17 października o godz. 19.00 na Scenie im. G. Holoubka w PKiN. Kolejny spektakl zaplanowany jest na 25 listopada.

- Kiedy pisałem "Naszą klasę" nie przypuszczałem, że będzie to sztuka tak profetyczna. Sztuka o tym, co było, okazała się diagnozą współczesnego świata. Świat wciąż próbuje przerosnąć te okropności – mówi dziś autor dramatu Tadeusz Słobodzianek.

Co wydarzyło się kiedyś, że narodowość, religia i ideologia okazały się ważniejsze niż przyjaźń? Co dzieje się dziś, że w osobie obok nas zaczynamy widzieć Obcego?

Jubileuszowi będzie towarzyszyć wystawa w Galerii Teatru Dramatycznego (PKiN). Więcej o spektaklu: teatrdramatyczny.pl

Bilety można rezerwować online: bilety.teatrdramatyczny.pl oraz w kasach teatru.

Źródło:

Materiał nadesłany