EN

16.09.2020, 13:10 Wersja do druku

Warszawa. Janek Traczyk singlem „Na miłość przyjdzie czas” zapowiada debiutancką płytę

Janek Traczyk, wokalista i kompozytor znany z głównych ról w Teatrze Studio Buffo, Teatrze Roma oraz programów muzycznych „Szansa na Sukces”, „The Voice of Poland 2”, „Must Be The Music” czy „Twoja Twarz brzmi znajomo” opublikował video promujące utwór „Na miłość przyjdzie czas”. Piosenka zapowiada debiutancką płytę artysty, która ukaże się jeszcze tej jesieni nakładem wytwórni MTJ. Producentem wykonawczym wydawnictwa jest Marek Dziedzic.

mat. organizatora

Ostatnie miesiące były dla Traczyka niezwykle pracowite. Zamknięcie teatrów, które przyszło wraz z pandemią, pobudziło artystę do zwrócenia się bezpośrednio ku publiczności. Janek już na początku zamknięcia organizował jako jeden z pierwszych koncerty z transmisją, które cieszyły się dużą popularnością (kilkadziesiąt tysięcy odtworzeń). Był to również czas intensywnej pracy nad płytą.

Dziś do szerokiej publiczności trafia utwór „Na miłość przyjdzie czas” zapowiadający płytę. Po latach kariery musicalowej Traczyk buduje świat, przepełniony miłością, wrażliwością i szczerością. Bezpretensjonalny i szczery Janek, którego z codziennych relacji znają jego fani w social media na płycie opowiada historie miłości, pragnień, zawodów, szczęśliwych i nieszczęśliwych zakończeń. Artysta zarówno na co dzień jak i w swojej twórczości nie boi się mówienia o emocjach, czym zjednał sobie rzesze oddanych fanek.

Najważniejsze jest dla mnie to, że mogę robić to co kocham, tak jak chcę. Płyta, nad którą od trzech lat pracuję jest dla mnie ważnym krokiem zawodowym i życiowym. Tworzę i występuje dla tej niesamowitej relacji, która dzięki muzyce tworzy się między artystą a publicznością – mówi Traczyk o wydawnictwie.

Premiera płyty zapowiedziana jest na jesień tego roku. Dziś ma premierę singiel promujący wydawnictwo wraz z video.  „Na miłość przyjdzie czas” to piosenka o tym, żeby nie bać się spróbować. Chociaż czasy na miłość nie są łatwe, warto czasem rzucić wszystko i dać się porwać a być może to czego szukamy jest w zasięgu ręki – mówi o utworze Janek Traczyk.

Janek Traczyk to urodzony w 1985 roku w Warszawie, wokalista i kompozytor. Ukończył  Zespół Państwowych Szkół Muzycznych II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie piosenki oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Kompozycji.

Jako dziecko debiutował w głównej roli w operze dziecięcej „Pan Marimba” w Teatrze Wielkim w Warszawie. W latach 2011–2017 śpiewał w teatrze Studio Buffo, gdzie wcielał się m.in. w rolę Jana, głównego bohatera musicalu „Metro”. Od 2016 roku do 2019 roku występował w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni jako Gringoire – jedna z głównych postaci musicalu „Notre Dame de Paris”. W Warszawskim Teatrze Roma wcielał się w główne role w musicalach „Piloci” oraz „Aida”. Jest laureatem wielu konkursów wokalnych i kompozytorskich (piosenki), m.in. Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne