EN

22.06.2021, 11:05 Wersja do druku

Warszawa. II Europejski Festiwal Klaunady - Inwazja Klaunów

Cyrkowo-muzyczno-teatralna impreza na Pradze Północ. Na scenach Muzeum Warszawskiej Pragi oraz "Circus Marketu" należącego do Domu Kultury “Praga” pojawią się między innymi Czesław Mozil, Paula Kinaszewska, Bartłomiej Woźniak, a także zwycięzcy ostatniej Mam Talent – duet Marysia i Julian, oraz finaliści tego talent show, grupa MultiVisual. Pojawi się też legendarny "Krakowski Diabeł" – ale w zupełnie nowym wydaniu oraz zwariowana performerka z Berlina - Pina Polar.

fot. Tomek Kaczor

Organizatorzy chcą pokazać mieszkańcom i zachęcić do współtworzenia Nowego Cyrku –  cyrku bez zwierząt, zakrawającego o teatr, ale jednocześnie bliskiego ludziom i mówiącego o bieżących sprawach.

PROGRAM:

SOBOTA 26 czerwca

14.00 - koncert "Lunapark Praski" - występują: Czesław Mozil, Paula Kinaszewska, Bartłomiej Woźniak.

Dziedziniec Muzeum Warszawskiej Pragi, przy ul. Targowej 50/52.

To muzyczna uczta dla wielbicieli sztuki cyrkowej. Muzyczny spektakl cyrkowy realizowany w estetyce cyrkowo-folko-punkowej. Artyści improwizują na scenie, opowiadając historię rodziny cyrkowej, która podróżuje w czasie, aby mierzyć się z kryzysami dwudziestolecia: pandemią, zamknięciem scen i teatrów, ekranozą, pikselozą i największym z kryzysów - kryzysem wyobraźni.

Bilety

14.00-16.00 warsztaty cyrkowe.

Podwórko Domu Sąsiedzkiego "Moje Szmulki" przy ul. Łochowskiej 39

Zapisy

15.00 - Cyrkowa Parada - przejdzie ulicami warszawskiej Pragi.

Start z ul. Targowej 50/52, finał w al. Solidarności 55.

Kolorowa parada odwiedzi skwery i podwórka pozostawiając we wszystkich tych miejscach nieskrępowaną, ludzką energię radości, optymizmu, tańca i fiflaków.

Trasa parady

16.00 - wielki finał Inwazji Klaunów. Spektakl cyrkowo - muzyczno - teatralny: "Futurlandia".

Circus Market; al. Solidarności 55

Fabularny opis spektaklu:

"Przed nami międzynarodowe targi sztuki pandemicznej na Pradze-Północ, których zadaniem jest ocalenie wyobraźni przez wirusem izolacji. A zjeżdżają na nie mistrzowie magii i ściemy: akrobaci, klauni, iluzjoniści, prawdziwi czarodzieje, a także dziennikarze i influencerzy.

Podczas konferencji naukowej „Cyrk przyszłości: imaginaria, fantazmaty, fiflaki, gagi” na zaproszenie fundacji "Zakochana Warszawa" eksperci z całego świata dyskutują o przyszłości rozrywki i szkolnictwa artystycznego, które przeżywa głęboki kryzys. Młodzi nie chcą się uczyć, nie ufają autorytetom i mistrzom, wpadają w depresję, siedzą przed ekranami, słuchają rapu. W celu ożywienia rynku usług animacyjnych i zreformowania szkolnictwa zostaje powołana nowatorska uczelnia artystyczna – Akademia Magii i Ściemy – łącząca warsztat aktorski (nauka wiersza, piosenka, szermierka, jak zdobyć rolę?), cyrkowy (żonglerka, akrobatyka, kontorsja, psychologia objazdu) ze szkoleniem marketingowym (jak się sprzedać?), społecznym (rewitalizacja przez cyrk) z wiedzą magiczną (rzucanie zaklęć, teleportacja, bilokacja, telepatia, jasnowidzenie, pisanie grantów). Przygotowania do otwarcia Akademii Magii i Ściemy zostają przerwane przez inwazję cyberklaunów – armii robotów rozrywkowych, które po Dzikiej Stronie Wisły wycinają drzewa i rozpoczynają budowę Futurlandii – Parku Rozrywki Przyszłości. Czy środowisku cyrkowemu, skupionemu wokół idei rewitalizacji poprzez magię i ściemę uda się uratować świat?"

Występują:

Marysia i Julian, zwycięzcy ostatniej edycji programu Mam Talent, MultiVisual (Kamil Dziliński, Tomasz Piotrowski, Michał Szałucho) - finaliści tego talent show, Vincent von Grotesque (Rafał Śpiewak), znany między innymi z roli Krakowskiego Diabła, polska performerka, prosto z Berlina Pina Polar, Maciej Czarski, Antek Borodziuk, Krzysztof Kostera, Aleksandra Olszewska, Anka Dzilińska, Agnieszka Makowska.

muzyka: Andrzej Izdebski

Reżyseria: Michał Walczak

Koordynacja, produkcja: Katarzyna Szumlas

Bezpłatne wejściówki na pokaz

Partnerami projektu są: Dom Kultury "Praga" oraz Muzeum Warszawskiej Pragi.

Zadanie współfinansowane jest ze środków m. st. Warszawa.

Patroni medialni: waw4free, RDC, warszawa.NGO, kuglarstwo.pl, Warszawski Serwis Prasowy

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne