EN
11.02.2022, 13:06 Wersja do druku

Warszawa. „Hedonist - Variété Show” w Fabryce Norblina

Fundacja Fabryki Norblina i Kolektyw Inicjatyw Nowo Cyrkowych ruszają z nowym cyklem niezwykłych widowisk Hedonist - Variété Show. Już w niedzielę, 20 lutego o godzinie 19.00, odbędzie się pierwszy z czterech premierowych spektakli, podczas których publiczność będzie mogła podziwiać różnorodne dziedziny sztuki - między innymi poruszający śpiew, zmysłową burleskę, dynamiczną żonglerkę czy zapierającą dech w piersiach akrobatykę. A to wszystko na scenie Food Town w klimatycznych przestrzeniach zrewitalizowanej Fabryki Norblina. 

fot. mat. organizatora

Ponad 20 artystów w czterech autorskich i efektownych show niedostępnych jak dotąd nigdzie indziej, pokaże swoje niezwykłe umiejętności oraz wprowadzi publiczność w sensualny i magiczny świat. Każde spotkanie dostarczy piękna, adrenaliny i emocji, będzie też okazją do poznania prawdziwych osobowości świata sztuk scenicznych. Variété tworzą między innymi zwycięzcy popularnego show „Mam Talent”, laureaci polskich i międzynarodowych konkursów, a także performerzy z wieloletnim doświadczeniem. 

Na scenie i nad sceną pojawią się między innymi żonglerka, zmysłowy taniec w powietrzu, piękna burleska, zaskakujące iluzje optyczne, a także zupełnie innowacyjne akrobacje ikaryjskie - połączenie acro jogi i gier ikaryjskich. Zapraszamy na Hedonist - Variété Show.

Show poprowadzi Anna Dzilińska – producentka, performerka, propagatorka nowego cyrku, dziennikarka i lektorka. Podczas spektaklu będzie przewodniczką widzów wprowadzającą ich w magiczną krainę pełną emocji. Wtajemniczy publiczność w niezwykły świat variété, nowego cyrku, czy burleski.

20 lutego (niedziela) widzom zaprezentują się:

Marysia Gawlik – taniec na szarfie

Kamil Dziliński i Tomasz Piotrowski – żonglerka maczugami

Michał Shao Szałucho – kinetyczne iluzje optyczne

Agnieszka Wereszczyńska i Aleksander Kaliński – taniec

Tomasz Piotrowski – żonglerka ringami

Lillet L'amour – burleska, Marie de Soie – śpiew

Kamil Dzielny Dziliński– żonglerka kontaktowa

Dominika Krzymowska – akrobacje na kole aerialowym

Duet Marysia i Julian – akrobacje ikaryjskie

Wspaniałą stage kitten będzie Aleksandra Olszewska, zwana Rurzową.

Wydarzenia z cyklu “Hedonist - Variété Show” (każde inni i premierowe) będą się odbywały w niedziele: 20.02, 20.03, 24.04, 22.05 o godzinie 19.00, na scenie w jednej z historycznych hal Food Town mieszczącego się w Fabryce Norblina w Warszawie. Spektakl jest przeznaczony dla widzów dorosłych. Bilety można zakupić na stronie [going.pl].

Współtwórcy - Kolektyw INC - to Kolektyw Inicjatyw Nowo Cyrkowych - wciąga widzów w świat nowego cyrku, czyli takiego, który wyszedł z ram cyrku tradycyjnego, nie wykorzystuje w swoich pokazach zwierząt, cechuje się syntezą sztuk typowych dla cyrku takich jak żonglerka czy akrobatyka z tańcem, elementami teatru i improwizacji, a także muzyką (często autorską), sztukami wizualnymi i nowymi technologiami. W spektaklach nowo cyrkowych starają się opowiadać emocje i historie wykorzystując dyscypliny cyrkowe jako język narracji. Zrealizowali wspólnie z Fundacją „Zakochana Warszawa”, Domem Kultury „Tu Praga” oraz Muzeum Pragi, 2. edycję Europejskiego Festiwalu Klaunady "Inwazja Klaunów". W pandemicznym czasie stworzyli wspólnie z innymi pasjonatami projekt “CyrkON” - pierwsze pełnometrażowe spektakle cyrkowe online w Polsce. W 2021 roku wystawili pierwszy wspólny spektakl na cyrkowym festiwalu - na Oleśnickim Festiwalu Cyrkowo Artystycznym OFCA.

Fundacja Fabryki Norblina została powołana by kontynuować filantropijną i kulturalną spuściznę rodziny Norblinów i Wernerów. Kultura była obecna na terenie dawnych zakładów także po zakończeniu działania fabryki. Do 2016 roku funkcjonował tam Teatr Scena Prezentacje. Rolą Fundacji jest rozpowszechnianie znaczenia kultury, aktywizacja zdolnych, młodych artystów, wspieranie ich działalności, a także uświadamianie jak ważna jest ich otwartość na dialog i odwaga w kreowaniu wypowiedzi. Fundacja prowadzi program stypendialny Music MasterClass, gdzie wspólnie z autorytetami polskiej sceny muzycznej (Natalia Przybysz, Hania Rani, Adam Sztaba, Marek Napiórkowski, Kuba Badach, Andrzej Smolik i Piotr Metz), pomaga młodym twórcom w rozwoju ich kariery artystycznej. Ma na swoim koncie współpracę m.in. z warszawską Akademią Sztuk Pięknych w ramach konkursu „A nuż widelec” na plakaty prezentujące wyroby dawnej fabryki, a także w ramach „O(d)twórz dziwi” podczas której zespół studentów i absolwentów Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii stworzył artystyczną reinterpretację drzwi z dawnej fabryki. Fundacja czynnie inicjuje nowe, autorskie przedsięwzięcia artystyczne na terenie Warszawy.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne