EN

23.11.2022, 15:52 Wersja do druku

Warszawa. Grudzień w Teatrze Collegium Nobilium

Zbliża się kolejna premiera spektaklu dyplomowego w sezonie 2022/23. Tym razem na scenie im. J. Kreczmara widzowie zobaczą efekty pracy Radka Stępnia z dyplomantami Akademii Teatralnej.

fot. mat. teatru

Przedstawienie naszych grudniowych propozycji zaczniemy od informacji na temat kolejnej premiery dyplomu, na którą, mamy nadzieję, nasi widzowie czekają nie mniej niż my.

16 grudnia odbędzie się premierowy pokaz spektaklu Alaska w reż. Radka Stępnia. Reżyser przygotowuje wraz ze studentami IV roku kierunku aktorstwo spektakl trudny, ale niewątpliwie dotykający tematów, z którymi część z nas mierzy się w swoim życiu:

Młody mężczyzna czeka na eutanazję, a jego przyjaciel nie potrafi pogodzić się z perspektywą nachodzącej straty. Zdradzona dziewczyna zamierza przerwać niechcianą ciążę. Początkujący egzorcysta wątpi w swoje powołanie. Pracownik tajemniczej firmy szuka wyjątkowo cennego towaru. Skruszona katoliczka chce odpokutować za swoje grzechy. Drogi ich wszystkich przecinają się pewnej zimowej nocy w szpitalu na odludziu, gdy na zewnątrz szaleje śnieżyca. Gdzie podziali się wszyscy lekarze i pielęgniarki? I co wydarzy się, gdy śnieżna zamieć spowoduje przerwy w dostawie prądu?

Więcej o spektakluhttp://tcn.at.edu.pl/spektakl/alaska/

Gramy:
16 grudnia – premiera
17, 18, 20, 21 grudnia

„Bogowie” w reż. Bartosza Porczyka jest to spektakl zrealizowany podczas zimowej sesji egzaminacyjnej, a w ostatnich pokazach studenci udowodnili, że umieszczenie ich egzaminu w repertuarze było bardzo dobrą decyzją:

Stworzenie świata. Od czego się to wszystko zaczęło? Inspiracją do powstania spektaklu były mitologie, a także przywróceni do życia ich bohaterowie i bogowie. Spektakl jest poszukiwaniem sensów w świecie współczesnym. Czy ci mitologicznie bogowie żyją jeszcze w człowieku i gdzie jest granica między bogiem a człowiekiem? Czy jest zatarta, czy ta funkcja się już zatraciła? Spektakl jest skutkiem doświadczenia studentów i boskiego spotkania. Oni to pisali i tworzyli.

Więcej o spektaklu: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/bogowie/

Gramy: 1 grudnia

W Mikołajki (!), czyli 6 grudnia pożegnamy Bazyliszka i innych bohaterów spektaklu pt. Bajka o Bazyliszku i złotej kaczce czyli legendy warszawskie, w reż. Wojciecha Malajkata

Zapraszamy w szczególności dzieci w wieku 5-10 lat, aby pożegnały z nami wszystkich aktorów i twórców spektaklu! Bajkę zagramy tego dnia dwa razy (o godz. 10.00 i 12.00), specjalnie z myślą o szkolnych grupach, które być może zechcą w tym dniu zrezygnować z tradycyjnych lekcji i zamienią je na naukę o legendach i ciekawostkach warszawskich:

Każda z legend związana jest z bardzo konkretnym miejscem na mapie miasta: Złota Kaczka żyła w lochach Zamku Ostrogskich, Bazyliszek zamieszkiwał piwnicę jednej z kamienic na Starym Mieście, a z rogu karczmy na rogu Piekarskiej i Piwnej wyskoczył diabeł Chmielorz.

Więcej o spektaklu: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/bajka-o-bazyliszku-i-zlotej-kaczce-czyli-legendy-warszawskie/

Gramy: 6 grudnia, godz. 10.00 i 12.00

„Olimp” w reż. Wojciecha Kościelniaka, jest niewątpliwym sukcesem, zarówno twórców, jak i wykonawców. Ze wszystkimi nadesłanymi recenzjami widzowie mogą zapoznać się na stronie spektaklu, a my ponownie zapraszamy na wędrówkę z Odyseuszem:

OLIMP bazuje na antycznym tekście ODYSEI, ale w dosłownym, adaptacyjnym znaczeniu nią nie jest, ponieważ poszczególne wątki, miejsca akcji, a nawet relacje łączące bohaterów zostały zmodyfikowane. Wszystko w celu sprostania wymogom specyfiki przedstawienia dyplomowego i próby twórczego spojrzenia na epos Homera z dzisiejszej perspektywy.

Więcej o spektaklu: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/olimp/

Gramy: 9, 10 grudnia

Zachęcamy do śledzenia naszego repertuaru!

Godziny otwarcia Kasy Teatru:

pon. – kasa zamknięta

wt. – pt.: 15.00 – 19.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

sob. – niedz.: 15.00 – 17.00 lub do rozpoczęcia spektaklu Więcej informacji na stronie tcn.at.edu.pl

Źródło:

Materiał nadesłany