W grudniu Teal House zaprasza na premierę w języku polskim, konferencję o AI w sztuce oraz spektakl w języku ukraińskim.
7, 8 grudnia o 18.00 i 14, 15 grudnia o 17.00
Mahamaya Electronic Devices
Język: Polski
Mahamaya Electronic Devices to spektakl podejmujący wszystkie najważniejsze problemy naszych czasów: społeczeństwo, psychologię, duchowość, sztuczną inteligencję, tożsamość, życie, śmierć, a także miłość.
Spektakl, w którym wykorzystano muzykę elektroniczną i grafikę komputerową, opiera się na przenikliwym tekście Iwana Wyrypajewa, złożonym z szybkich pytań i odpowiedzi. To połączenie rozrywki, treningu psychologicznego, duchowych poszukiwań i unikalnego doświadczenia.
Obsada:
Philippe Tłokiński
Maciej Nawrocki
Wanda Konisevich
Polina Chabatarova
Walentyna Sizonenko
Autor sztuki: Iwan Wyrypajew
Reżyser: Gennady Wyrypajew
Projektant oświetlenia: Alexey Poluboyarinov
Kierownik techniczny: Mykola Mishyn
Scenograf / Projektant kostiumów: Mila Gogenko
Projektant dźwięku: Michał Tatara
Kompozytor: Jacek Jędrasik
Projekt graficzny: Full Metal Jacket
***
8 grudnia, 12.00-18.20
Kreacja Ludzka/Kreacja Maszyn: AI w Sztuce
Wstęp wolny po rejestracji: https://evently.pl/events/6962-human-creationmachine-creation-ai-in-the-art
Projekt jest współfinansowany przez Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) oraz Unię Europejską w ramach NextGenerationEU
Zapraszamy przedstawicieli instytucji kultury i twórców, a także przedstawicieli branży nowych technologii, biznesu, naukowców i wszystkich zainteresowanych przyszłością kreatywności na inspirującą i skłaniającą do refleksji konferencję. Kreacja Ludzka/Kreacja Maszyn: AI w Sztuce zgromadzi ekspertów, artystów i innowatorów, aby omówić, jak sztuczna inteligencja przekształca sztukę, kwestionuje tradycyjne narracje i rodzi nowe dylematy etyczne.
Wykłady i warsztaty:
1. Temat: AI w teatrze – nowe formy narracji i interakcji z widzem
Prowadzenie: Polina Wasilewska / Artystka animacji
2. Temat: AI a prawa autorskie – wyzwania i perspektywy
Prowadzenie: Maciej Janik / Specjalista ds.prawa autorskiego
3. Temat: Tworzenie sztuki z AI – wprowadzenie do technik
Prowadzenie: Sylwia Żółkiewska / Artysta, specjalista ds.sztucznej inteligencji
4. Debata z elementami foresight: Etyka a sztuka tworzona przez AI – odpowiedzialność społeczna: Iwan Wyrypajew / Dramaturg, scenarzysta, reżyser teatralny i filmowy, dyrektor artystyczny Fundacji Teal House, Sylwia Żółkiewska / Artysta, specjalista ds.sztucznej inteligencji, Maciej Janik / Specjalista ds.prawa autorskiego, Polina Wasilewska / Artysta, twórca animacji
***
14 i 15 grudnia o 20.30
Mahamaya Electronic Devices
Język: Ukraiński
Ukraińska wersja Mahamaya Electronic Devices – spektaklu, który trafia w samo serce naszych czasów i zaprasza do refleksji nad złożonością życia, tożsamości i miłości. Prezentowana w języku ukraińskim produkcja zajmuje dla nas szczególne miejsce, ponieważ głęboko cenimy znaczenie, jakie ma możliwość słuchania ojczystego języka i utrzymywania więzi z własną kulturą dla osób mieszkających w nowym kraju.
Playwright: Ivan Vyrypaev
Director: Mykola Mishyn
Set Design: Mila Gogenko
Composer: Jacek Jędrasik
Lighting Designer: Mykola Mishyn
Video Art: Polina Vasylivska
Sound Engineer: Gennadiy Vyrypayev
Cast:
Kateryna Taran
Oleksandr Solovonyuk
Volodymyr Makovskyi
Mariia Severilova
Teal House to międzynarodowa fundacja kulturalna z siedzibą w Warszawie, która łączy artystów zmuszonych do opuszczenia swoich domów z globalnymi społecznościami poprzez kulturę i sztukę. Założona w 2022 roku przez Karolinę Gruszkę i Iwana Wyrypajewa, wspiera osoby w ich drodze adaptacyjnej.