Logo
Aktualności

Warszawa. „Genialny pomysł” – nowa komedia Teatru Capitol

17.11.2025, 13:55 Wersja do druku

W jednej chwili spokojny wieczór zamienia się w kaskadę absurdów. W paryskim mieszkaniu pełnym podobnych twarzy, tajemnic i komicznych podmian, bohaterowie przestają być tymi, za kogo się podają. Przyjdź i przeżyj tę tajemniczą przygodę z Barbarą Kurdej-Szatan, Magdaleną Wójcik, Wojciechem Brzezińskim, Piotrem Grabowskim i innymi gwiazdami najnowszej komedii Teatru Capitol. 

fot. proj. Honorata Paprot

Wyobraź sobie, że Twoja partnerka zakochuje się w agencie nieruchomości. Co robisz? Proste – znajdujesz jego sobowtóra, zatrudniasz go i… próbujesz zniechęcić ukochaną do potencjalnego kochanka. Brzmi jak genialny pomysł? Ani trochę!

W jednym z paryskich mieszkań rozpoczyna się prawdziwy festiwal nieporozumień i przebieranek. Drzwi nieustannie się otwierają i zamykają, bohaterowie zmieniają role szybciej niż można mrugnąć okiem, a każdy ma coś do ukrycia. Jeden aktor gra trzy role, sąsiadka liczy na romans, a spokojny wieczór zamienia się w kaskadę absurdów, gaf i niekończących się zwrotów akcji. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a genialny plan szybko staje się genialnym bałaganem!

„Genialny pomysł” to współczesna perła francuskiego teatru komediowego, która zachwyca precyzją, rozbraja absurdem i sprawia, że publiczność śmieje się do łez aż do ostatniej minuty.

Przyjdź, usiądź wygodnie i daj się porwać tej przezabawnej historii, w której jedno mieszkanie staje się areną totalnego chaosu i mistrzowskiej farsy! 

Premiera spektaklu 19 i 24 listopada w Teatrze Capitol!

OBSADA

Cedric/Thomas/Jules – Paweł Koślik/Wojciecg Brzeziński

Marion – Barbara Kurdej-Szatan/Paulina Holtz/Paulina Chapko

Arnaud – Piotr Grabowski/Jacek Bończyk

Catherine – Joanna Jeżewska/Magdalena Wójcik

TWÓRCY

Autor: Sebastien Castro

Reżyseria: Wojciech Adamczyk

Przekład: Barbara Grzegorzewska

Scenografia & Kostiumy: Katarzyna Adamczyk

Projekt plakatu: Honorata Paprot

Kierownik produkcji: Julia Byrzykowska

Komplet zdjęć w pełnej rozdzielczości – doślemy po premierach

Informacje o spektaklu i rezerwacje biletów: https://teatrcapitol.pl/spektakl/genialny-pomysl/

***

Patroni Medialni: Rzeczpospolita, Tele Tydzień, Świat Kobiety, Dziennik Gazeta Prawna, AMS, Świat Gwiazd, Informator Stolicy, Familie.pl, Przegląd  

Partnerzy Teatru: Gatta, KROSS, Aktywna Warszawa, Strefa Music Art, Kicket,  BestCan, MZA 

Teatr Capitol jest członkiem Unii Teatrów Niezależnych. 

Źródło:

Materiał nadesłany

Sprawdź także