08.01.2020 Wersja do druku

Warszawa. Gala z okazji 100. urodzin Witolda Sadowego

Witold Sadowy - aktor, który na łamach "Gazety Stołecznej" żegna zmarłych kolegów i koleżanki ze scen teatralnych, filmu i estrady - skończył 7 stycznia 100 lat. Galę na cześć jubilata zorganizował Teatr Ateneum.

Grał na scenie u boku Mieczysławy Ćwiklińskiej, Jana Kreczmara, Jacka Woszczerowicza. Występował w spektaklach Juliusza Osterwy i Leona Schillera. Od 35 lat pisze wspomnienia o zmarłych aktorkach i reżyserach. Najpierw publikował je w "Życiu Warszawy", a do dzisiaj robi to w "Gazecie Stołecznej" (w grudniu żegnał zmarłych aktorów Irenę Laskowską i ks. Kazimierza Orzechowskiego). Witold Sadowy obchodził we wtorek setne urodziny. Gala jubileuszowa w Teatrze Ateneum na Powiślu była połączona z promocją jego nowej książki "Przekraczam setkę. Zapis wspomnień 2018-2019". Na widowni zasiedli znamienici goście - Anna i Bronisław Komorowscy, wybitni polscy aktorzy: Barbara Krafftówna, Maja Komorowska, Olgierd Łukaszewicz. List z gratulacjami dla jubilata od prezydenta Andrzeja Dudy przeczytał Tadeusz Deszkiewicz.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Witold Sadowy obchodzi setne urodziny. Wciąż pisuje w "Stołecznej". Znamienici goście i aktorzy na gali w Teatrze Ateneum

Źródło:

Materiał nadesłany

Gazeta Wyborcza - Stołeczna online

Autor:

aże, dow

Data:

08.01.2020