EN

27.01.2022, 09:51 Wersja do druku

Warszawa. Finał 27. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesne

Za kilka godzin poznamy laureatów laureatów 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Ogłoszenie wyników odbędzie się w formule online – o godzinie 12:00 zapraszamy wszystkie osoby, którym bliskie jest współczesne życie teatralne, twórców i przedstawicieli teatrów na stronę internetową Instytutu Teatralnego (instytut-teatralny.pl), fanpage IT na Facebooku oraz na nasz kanał YouTube.

Do 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej przyjęto 98 spektakli. Z powodu ograniczeń związanych z pandemią COVID-19 członkowie Komisji nie mieli możliwości obejrzenia i dokonania oceny 14 zakwalifikowanych wcześniej przedstawień. Podlegały jej zatem 84 realizacje sceniczne polskiego dramatu współczesnego.

Jury, które w tym roku tworzyli Kalina Zalewska (przewodnicząca), Maryla Zielińska, Artur Grabowski, Paweł Sakowicz i Rafał Turowski, przyzna nagrody w kategoriach indywidualnych oraz zespołowych. Dowiemy się między innymi, kto otrzyma indywidualną nagrodę aktorską czy nagrodę za reżyserię oraz do kogo trafi nagroda im. Jana Świderskiego, ufundowana przez Zarząd Sekcji Teatrów Dramatycznych Związku Artystów Scen Polskich.

Swoje nagrody, jak co roku, przyzna także wskazująca wcześniej finałowe spektakle Komisja Artystyczna.

Z powodu ograniczeń i ryzyk w związku z COVID-19 uroczyste wręczenie nagród laureatom 27. edycji OKnWPSW odbędzie się w Instytucie Teatralnym latem 2022 i połączone zostanie z finałem 28. edycji Konkursu.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Źródło:

Materiał własny

Wątki tematyczne