EN

5.10.2020, 15:35 Wersja do druku

Warszawa. "Familia" - pierwszy polski serial podcastowy o nieheteronormatywnej rodzinie

TERAZ POLIŻ przygotowało pierwszy polski serial podcastowy opowiadającego o losach warszawskiej nieheteronormatywnej rodziny i jej przyjaciół – „Familia”. Premiera pierwszych dwóch odcinków odbędzie się 8 października o godz. 18.00 i 20.00 w Resorcie Komedii. Internetowa premiera zaplanowana jest na 18 października na Spotify. 

fot. PatMic

To projekt, który powstał by sprzyjać zwiększeniu tolerancji, równości, świadomości praw człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem osób LGBTQ+ oraz widzialności tej grupy społecznej. Jest odpowiedzią na nasilającą się mowę nienawiści skierowaną w stronę osób nieheteronormatywnych. Kierowany jest do osób wkraczających w dorosłość i spotykających się z odrzuceniem ze względu na swoją orientację seksualną, które próbują zbudować rodzinę, a państwo polskie nie daje im do tego prawa....

Serial o losach nieheteronormatywnej wielopokoleniowej rodziny składającej się z babci, matek, córki i ich otoczenia, który pokazuje różne postawy wobec świata. Opowiada o tym, jak głębokie podziały tworzą poglądy polityczne, o mechanizmie władzy i pieniędzy i tęsknocie za różnorodnością. Każdy odcinek odsyła słuchacza do jednej z organizacji broniących praw człowieka i wspierających osoby LGBTQ+.

TERAZ POLIŻ zaprosiło do serialu Jakuba Skrzywanka, reżysera teatralnego, który zrealizował m.in. głośne "Mein Kampf" w Teatrze Powszechnym, ale już we wcześniejszych swoich realizacjach zadawał pytania o przemoc, tolerancję, traumę i transformację. Autorką scenariusza jest pisarka i dramaturżka Weronika Murek. Muzykę stworzyli Natalia Szczepańska i Julek Ploski, nagrania zrealizowała Agnieszka Szczepańczyk, a wyprodukowała Agnieszka Różyńska. W obsadzie: Marta Jalowska, Kamila Worobiej, Dorota Glac, Ada Kornecka, Maciej Pesta, Twoja Stara, Michał Piróg. 

Serial powstał na podstawie koceptu TERAZ POLIŻ. 

Poza publicznymi, premierowymi odsłuchami dwóch pierwszych odcinków w klubie Resort Komedii w Warszawie, 8 października (dwa odsłuchy o 18.00 i o 20.00), kolejne odcinki będą ukazywać się co tydzień na Spotify oraz na YT Teraz Poliż od premiery internetowej 18 października. 

fot. PatMic

Familia – postaci serialu

Babcia Leoncia - seniorka, nestorka słynnego warszawskiego rodu, który od lat prowadzi restaurację "Jak u Mamy", której sama jest założycielką, Matka Reginy i babcia Kasi, urodzona 15.08.1920 (cud?!) (w tej roli Twoja Stara)

Matka Regina - córka Leonci, obecna szefowa restauracji "Jak u Mamy", głównodowodząca planem rozwoju, jasno patrząca w przyszłość, partnerka Majki i matka Kasi (w tej roli Dorota Glac)

Matka Majka - partnerka Reginy, matka Kasi, kwatermistrzyni restauracji "Jak u Mamy", nauczycielka etyki w szkole średniej, tytuł doktorski obroniła pracą porównującą kształt krzesła Thornet z udanym pożyciem małżeńskim (w tej roli Adrianna Kornecka)

Córka Kasia - młoda aktywistka i rewolucjonistka, córka Reginy i Majki, wnuczka Leonci, z która kocha najbardziej z całej rodziny, skarbniczka i księgowa restauracji "Jak u Mamy" (w tej roli Marta Jalowska)

Magda gotuje - pracownica restauracji "Jak u Mamy", kucharka, wizjonerka, propagatorka kuchni wegańskiej, ziołowej i WDWC, youtuberka i influencerka kulinarna, zatrudniona na umowę o dzieło, w Warszawie przejazdem i od niedawna (w tej roli Kamila Worobiej)

Reporter Telewizji Publicznej - młody, ekscentryczny reporter telewizji publicznej, zaangażowany i pełen zapału, cechuje go świetna oraz wybiórcza znajomość historii i słaba umiejętność przyjmowania faktów (w tej roli Maciej Pesta)

Prezes Organizacji Orzeł i Gniazdo - przystojny, świetnie wykształcony, młody i świeżo upieczony prezes organizacji OiG, gromadzącej przyjaciół z całej Polski o niewielkich różnicach w różnicach zdania (w tej roli Michał Piróg)

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne