EN

14.09.2022, 12:34 Wersja do druku

Warszawa. Ex-centryczna jesień nowości w Teatrze Rampa

Teatr Rampa zaprasza na Targówek i zapowiada ekscentryczną jesień nowości.

fot. Marek Zimakiewicz

W niespokojnych czasach zmuszających wielu do opuszczenia bezpiecznego centrum zachęcamy do spotkania z ekscentrykami: niezwykłymi postaciami, żyjącymi od dawna na granicy światów.

Jesienią Rampę zaludnią wampiry, hipnotyzerzy, gwiazdy rocka, syrenki i przybysze z odległych krain. Zapraszamy do zwiedzania galerii postaci, które dzięki swej kreatywności, odwadze i nieobliczalności zarażą radością życia i wystąpią w nadchodzących premierach.

„Mały Syrenek” – familijna komedia muzyczna Michała Walczaka – wprowadzi do szkoły radosny chaos pytając o relacje dzieci, nauczycieli i rodziców. Przygotowywany w ramach sceny polsko-ukraińskiej spektakl „Borderline” w reżyserii Leny Holosiy zapyta o rolę teatru w oswajaniu doświadczenia wojny. Recital Marty Zalewskiej i Marcina Januszkiewicza „Depesze” porwie na nocne party z muzyką mistrzów melancholii i trudnych miłości.

„Czarny Papież”, czyli nie kto inny, ale magnetyczny sceniczny Anatolij Kaszpirowski (w roli tytułowej, gościnnie, Andrzej Konopka), uzdrowi podczas seansu hipnozy. Autorami scenariusza show przygotowywanego na Dużej Scenie są Gabriel Michalik, (autor biografii Kaszpirowskiego) i Michał Walczak, a przedsięwzięcie powstaje w koprodukcji z krakowskim Teatrem Łaźnia Nowa.

fot. Marek Zimakiewicz

W październiku na Targówku odbędzie się też premiera śmiesznej i strasznej farsy wampirycznej „W grobie się nie mieści” w reżyserii Marcina Bartnikowskiego realizowanej wspólnie z Teatrem Malabar Hotel oraz spektakl improwizowany „Koszmar aktora” pod opieką artystyczną Mateusza Płochy. Oprócz nowych tytułów Rampa poleca równie ekscentryczne spektakle repertuarowe: wybuchową „Rapsodię z Demonem”, międzypokoleniowy skecz show „Testament Dziadersa”, coraz większy „Niepokój nauczycielski”.

Ponadto w repertuarze m.in.: baśniowa „Niekończąca się historia”, muzyczny stad-up „Gloria Amore Victis”, komediodramat „Osiemnastka” (przygotowany z Teatrem Młyn) czy „Cafe Sax” z piosenkami Agnieszki Osieckiej oraz „Miłość jako jednostka chorobowa”.

Więcej informacji o repertuarze (wrześniowym, październikowym, listopadowym) i spektaklach jest dostępnych na stronie: teatr-rampa.pl.

Zapraszamy na teatralne spotkania na Targówku – tylko 12 minut metrem od Centrum.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne