EN

8.06.2021, 09:31 Wersja do druku

Warszawa. Dwie premiery w Teatrze Dramatycznym

Jeszcze w tym sezonie Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy planuje dwie premiery - "Psy ras drobnych" oraz "Uszedłem tylko ja sam".

fot. Piotr Smoliński/ mat. teatru

11 czerwca "Psy ras drobnych" na podstawie książki Olgi Hund w reżyserii i adaptacji Iwony Kempy na Małej Scenie.

Szpital psychiatryczny przypomina statek kiwający się na wzburzonym oceanie. Pasażerki znajdują się w podróży przez lecznicę rozczarowania życiem. Jej koniec jest tam, skąd przybyły – w świecie odznaczającym się brakiem pieniędzy i miłości. Zaglądamy przez bramę szpitala, by zadać paradoksalne pytanie, kto tu jest chory? Czy świat na zewnątrz jest na pewno najnormalniejszym miejscem do życia? Większość pacjentek nie jest w końcu „aż tak szalona i pamięta, co robili im ojcowie, wujkowie, mężowie, matki, co robił im Kościół, ZUS i rynek pracy”.

Spektakl powstał na podstawie nagradzanej książki autorstwa Olgi Hund (Nagroda Conrada, Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza). Adaptacja dojmującej prozy podkreśla wyjątkowy język autorki, jej poczucie ironii, lapidarność i humor.

W obsadzie: Karolina Charkiewicz, Anna Gajewska, Małgorzata Niemirska, Magdalena Czerwińska, Anna Kłos, Agata Góral, Giuseppe Gimelli (gościnnie, muzyk).

Kolejne spektakle 12 i 13 czerwca oraz 31 lipca i 1 sierpnia.

Więcej informacji: https://teatrdramatyczny.pl/psy-ras-drobnych

fot. Weronika Łucjan-Grabowska/ mat. teatru

25 czerwca "Uszedłem tylko ja sam" Caryl Churchill w reżyserii Agnieszki Glińskiej na Scenie Przodownik.

W letnie popołudnie w przydomowym ogrodzie spotykają się cztery kobiety. Ich rozmowy o rodzinie, młodości, codziennych obowiązkach, serialach, marzeniach i konfliktach międzynarodowych – chaotyczne i postrzępione – zderzają się z wizjami apokalipsy.

Sztukę, która miała premierę w 2016 roku w Londynie i została umieszczona przez krytyków „Guardiana” na ósmym miejscu listy najważniejszych spektakli XXI wieku, na scenie Teatru Dramatycznego reżyseruje Agnieszka Glińska. Tytuł przedstawienia nawiązuje do słów ocalałego sługi z Księgi Hioba: „Uszedłem tylko ja sam, aby ci o tym donieść”. Czy bohaterki dramatu Caryl Churchil są jedynymi świadkami końca świata?

W obsadzie: Katarzyna Herman, Anna Moskal, Agnieszka Roszkowska, Agnieszka Wosińska.

Kolejne spektakle: 26 i 27 czerwca oraz 16, 17 i 18 lipca.

Więcej o spektaklu: https://teatrdramatyczny.pl/uszedlem-tylko-ja-sam

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy gra przez cały lipiec, więcej informacji wkrótce.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne