EN

12.05.2021, 10:32 Wersja do druku

Warszawa. Dwie premiery w Teatrze Ateneum

Inne aktualności

W maju i czerwcu Teatr Ateneum zaplanował dwie premiery ("Uciekinierki" i "Don Juan") oraz szereg innych spektakli, m.in. "Ojciec" (29, 30 maja oraz 26, 27 czerwca) z Marianem Opanią czy "Kwartet" (12, 13 czerwca) w gwiazdorskiej obsadzie.

29 maja na deskach Ateneum po raz pierwszy zagości sztuka "Uciekinierki" w reż. Wojciecha Adamczyka. Ta francuska, pełna emocji i humoru komedia, podbiła serca paryskiej publiczności. Pisano nad Sekwaną, że to piękna lekcja życia, którą należy się dzielić bez umiaru! Powstała z myślą o wybornym kobiecym deblu aktorskim, który w naszym teatrze tworzą Magdalena Zawadzka i Sylwia Zmitrowicz.

11 czerwca premiera "Don Juana" w reż. Mikołaja Grabowskiego. Ta opowieść o słynnym uwodzicielu, gdyby była tylko o niepowstrzymanej obsesji erotycznej, szkoda byłoby na to Moliera, autora m.in. „Świętoszka”. Bo „Don Juan” jest też o świętoszkowatym świecie otaczającym bohatera, i erotyczne podboje Juana są także skierowane przeciw niemu. Są etyczną i filozoficzną prowokacją, wyzwaniem rzuconym światu klerykalnej hipokryzji ubranej w piękne słowa.

Zapraszamy! Bądźcie z nami!

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne