EN

26.06.2020, 14:45 Wersja do druku

Warszawa. Dwie premiery Festiwalu Nowe Epifanie - w lipcu

Po czterech miesiącach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa organizatorzy przerwanego w marcu 11. Festiwalu Nowe Epifanie pokażą w lipcu dwie premiery teatralne w STUDIO teatrgalerii. Będą to spektakle "Zwiastowania" Karoliny Szczypek i "Wzór na pole trójkąta" Jana Hussakowskiego.

mat. organizatora

11. Festiwal Nowe Epifanie, który organizuje Centrum Myśli Jana Pawła II, festiwal został przerwany w marcu z powodu pandemii. Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem "Nie dotykaj mnie".

"Jakie uczucia towarzyszyły Pannie Marii, gdy odpowiedziała aniołowi Niech mi się stanie według słowa twego - zastanawiają się twórcy spektaklu Zwiastowania w reżyserii Karoliny Szczypek" - czytamy w zapowiedzi przedstawienia.

Spektakl "Wzór na pole trójkąta" w reż. Jana Hussakowskiego (na zdjęciu) to opowieść "o trzech osobach, które postanawiają kochać się wzajemnie i stworzyć trwały związek". "Budują własne świętości i kreują wewnętrzny dekalog. Czy taka utopia może przetrwać? Twórcy spektaklu chcą podjąć dyskusję z wpojonymi standardami i wzorcami społecznymi. Interesuje ich zderzenie poczucia grzechu i moralności z emocjami, uczuciami i intuicją" - czytamy o spektaklu na stronie festiwalu.

Jakie uczucia towarzyszyły Pannie Marii, gdy odpowiedziała aniołowi "Niech mi się stanie według słowa twego"

zastanawiają się twórcy spektaklu "Zwiastowania"

Laboratorium Nowych Epifanii to warsztaty, które Centrum Myśli Jana Pawła II i Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy zorganizowały latem 2019 r. na Mazurach. W warsztatach wzięło udział dziesięć pięcioosobowych kolektywów twórczych, składających się z reżyserów oraz aktorów. Pod kierunkiem zaproszonych ekspertów, uczestnicy przyglądali się postaci Marii Magdaleny oraz kobiecie w kanonicznych tekstach kultury.

Premiera "Zwiastowań" - 4 lipca o godz. 17 i 20 (dwa spektakle) w STUDIO teatrgalerii. Premiera "Wzoru na pole trójkąta" - 5 lipca o godz. 17 i 19.30 (dwa przedstawienia) w STUDIO teatrgalerii. Spektakle nie będą transmitowane przez Internet.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne