EN
04.04.2022, 15:24 Wersja do druku

Warszawa. Dodatkowy pokaz performance'u „Modlimy się, żeby wszystko było dobrze!” w Drugiej Strefie

Teatr Druga Strefa, odpowiadając na ogromne zainteresowanie przedstawieniem „Modlimy się, żeby wszystko było dobrze!”, zaprasza na kolejny performance, który zostanie zaktualizowany o najnowsze wydarzenia z frontu i losy naszych Bohaterów z Czernihowa. 

fot. Paulina Banaszkiewicz

9 kwietnia, sobota | Teatr Druga Strefa

godzina 18.00

МОЛИМОСЯ, ЩО ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ!

MODLIMY SIĘ, ŻEBY WSZYSTKO BYŁO DOBRZE! – performance

Wstrząsający zapis pierwszych dni rosyjskiej napaści na Ukrainę. Opowieść Mieszkańców Czernihowa, Miasta, którego już nie ma…

24 lutego 2022 o godzinie 3.45 wojska rosyjskie napadły na Ukrainę. Odgłosy wybuchów, rakiety niszczące budynki mieszkalne, zamknięte sklepy, życie w ciągłym strachu przed putinowskimi żołdakami, a z drugiej strony heroiczna walka o wolność!

Spektakl Teatru Druga Strefa będzie opowieścią o pierwszych dniach wojny. Opowieścią, która powstaje na podstawie wiadomości przesyłanych do Teatru od przyjaciół z Czernihowa. Olexander, Andriy, Irina, Dasha, Dina... Ta historia niestety jest prawdziwa, dzieje się tu i teraz. 

Przed spektaklem zostanie pokazany krótkometrażowy film dokumentalny pod tytułem Сім'я,  zrealizowany na peronie dworca autobusowego Warszawa Zachodnia. Film opiera się na wypowiedziach obywateli Ukrainy, którzy na wieść o wybuchu wojny postanawiają wrócić do swojej ojczyzny. 

Spektakl zostanie pokazany w słowackim Teatrze Kontra (Divadlo Kontra), w ramach festiwalu „Adaptacje”. Aktorzy Teatru Druga Strefa wystąpią w Spiskiej Novej Wsi w najbliższy poniedziałek, 11 kwietnia o godzinie 19.00. https://www.facebook.com/DivadloKontra

WSTĘP WOLNY

Spektakl dla publiczności od 15. roku życia.

Czas trwania spektaklu: 90 minut.

Bilety online: WSTĘP WOLNY

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne