EN

4.11.2022, 19:07 Wersja do druku

Warszawa. „Ciałogranie” - premiera w Teatrze Baj w sobotę

mat. teatru

Już w najbliższą sobotę premiera dla naj, najmłodszych widzów w ramach Bajowych Najnajów w reż. Renaty Piotrowskiej - Auffret.

Od 5 listopada najmłodsi widzowie od 0 do 3 roku życia poznają rytm bijącego serca, ruch pulsujących krwinek, głębokość płuc podczas nabierania powietrza. Pomysłodawcy spektaklu zabierają w podróż w głąb ciała, w której widzowie przyglądać się będą sercu, krwinkom, płucom, jelitom. Podczas spektaklu pt. „Ciałogranie” widzowie zobaczą, jak wygląda ich wewnętrzny świat, jak on brzmi i jak się rusza.

Wdech, wydech. Wsłuchujemy się w nasze ciała. Leżymy, siedzimy, wstajemy. Zaczynamy taniec, który zaprowadzi nas do środka, do naszego wnętrza. W rytmie bijącego serca, w takt pulsujących krwinek, zgodnie z dźwiękiem głębokiego nabierania powietrza. Ruszymy w podróż, w której dostaniemy niespotykaną możliwość przyjrzenia się sercu, krwinkom czy płucom. Czasem powoli, jednostajnie, za chwilę bardziej energicznie i z większą werwą. Dźwięk, ruch, dźwięk, ruch – niczym tykanie ukrytego w brzuchu zegara.

Najnajmłodsi chłoną świat wszystkimi zmysłami z równie wielką pasją i ciekawością. Nie domyślają się jeszcze, które organy odpowiadają za oddychanie, trawienie czy wzmożoną aktywność, ale rozpoznają już pewne dźwięki czy gesty, które wykonuje ich ciało.

Podczas „Ciałogrania” dostaną możliwość przyjrzenia się z boku jak wygląda ich wewnętrzny świat, jak on brzmi i jak się rusza. „Ciałogranie” to spektakl w nurcie Bajowych najnajów, pierwszy, który w Teatrze Baj powstał w oparciu o taniec, ruch, choreografię. Miękkie formy plastyczne w skali makro inspirowane wybranymi procesami biologicznymi: oddychaniem, trawieniem, pulsowaniem krwi, zapełniają całą przestrzeń Małej Sceny, tworząc organiczne miejsce przypominające w sposób swobodny i niedosłowny wnętrze ciała.

choreografia i reżyseria: Renata Piotrowska-Auffret
scenografia: Zuza Golińska
muzyka: Simon Auffret
konsultacja ruchu scenicznego: Dana Chmielewska
asystent reżysera: Elżbieta Bieda
Obsada: Elżbieta Bieda, Adriana Paprocka

Źródło:

Materiał nadesłany