EN

11.02.2022, 10:15 Wersja do druku

Warszawa. „Benio w opałach” w ramach Poranka familijnego

Inne aktualności

13 lutego o godz. 11.00 w Domu Kultury Śródmieście (Scena na Smolnej 9) odbędzie się pokaz spektaklu „Benio w opałach” Teatru Tak w ramach Poranka familijnego.

13.02. | Niedziela | 11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Tak

„Benio w opałach”

Spektakl z elementami jęz. angielskiego dla dzieci od lat 3

scen. i reż. Emilia Rutkowska-Bekas

wyst.: Karolina Szymbara i Dariusz Bekas

bilety: 15 zł

„Benio w opałach” to historia, która dzieje się wśród tataraków, wysokich traw i lilii. Właśnie tu mieszka Benio – nie do końca zwykła zielona żabka. Benio nie ma rodzeństwa, a jego jedynym kompanem jest – prawie księżniczka – Larysa. Żabki razem „żabarabują”, grają na niewidzialnych instrumentach do momentu, aż zmęczona Larysa chce wracać do domu. Benio pragnie zatrzymać ją za wszelką cenę, by bawiła się z nim już zawsze, tym bardziej że w tej uroczej prawie księżniczce można się nawet zakochać...! Kiedy Benio spotyka Wodną Damę Dobrych Manier, która daje mu receptę na miłość, wydaje się, że za chwilę wszystko skończy się dobrze... Niestety wszystko psuje Mucha Sio, która za zgodą Benia zaklina Larysę. Od tej pory rzeczywiście Larysa jak na zawołanie i jak zaczarowana robi wszystko, o co poprosi Benio. Co gorsza! Zaklęcie działa również na dzieci. One również zaczynają robić to, co im każe Benio! Czy rzeczywiście o taką zabawę mu chodziło? Kiedy będzie miał dość i czy zatęskni za dawną Larysą?

„Benio w opałach” to spektakl z mocno zaakcentowanym morałem. Uczy cierpliwości i szacunku do przyjaciół oraz rówieśników. Uświadamia dzieciom, że nie mogą mieć wszystkiego, chociaż czasem pokusa jest naprawdę silna.

Źródło:

Materiał nadesłany