EN

21.10.2022, 10:21 Wersja do druku

Warszawa. Benefis Teatru Kropka Theatre w Instytucie Teatralnym

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza 22 października o godz. 19.00 na benefis teatru Kropka Theatre. Podczas wieczoru odbędzie się mi.in. performance na żywo oraz prezentacja materiałów dokumentalnych. Wstęp wolny.

fot. mat. teatru

“Teatr Kropka Theatre Jolanty Juszkiewicz stanowi jedną z wysp w archipelagu teatru niezależnego, który swoim zasięgiem obejmuje cały świat. Niezależność oznacza tu pracę na warunkach, których horyzont mają wyznaczać, tak dalece jak tylko się da, własne, osobiste wybory i bardzo wymagająca etyka zawodowa.

Tradycje, do których odwołuje się Jolanta Juszkiewicz, jej niepowtarzalna artystyczna osobowość, etos marginalności, który uosabia, niezależność, dbałość o zapewnienie materialnego bytu dla swojego teatru czynią z niej prawdziwą, współczesną, jeśli nie ponowoczesną heroinę teatru polskiego, nie tylko ze względu na role, w których pokłada największe nadzieje, ale z powodu głębokiego tła egzystencjalnego, z którego jej teatr się wyłania i w które się wtapia”.

Mateusz Kanabrodzki

Benefis odbędzie się w sali teatralnej Instytutu Teatralnego 22 października o godz. 19:00. W programie – performance na żywo, emisja materiałów dokumentalnych oraz wypowiedzi prof. Andrzeja Dąbrówki i dr Mateusza Kanabrodzkiego, artystów i widzów. Wstęp wolny.

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego jest Narodową Instytucją Kultury finansowaną ze środków budżetu Państwa.

Źródło:

Materiał własny