EN
12.02.2021, 08:11 Wersja do druku

Warszawa. Beczała, Kurzak, Mozart i Puccini - propozycje stołecznych teatrów operowych

Koncert Piotra Beczały, "Madame Butterfly" z udziałem Aleksandry Kurzak, "La finta giardiniera" Mozarta oraz "Kwartet" Ronalda Harwooda to niektóre propozycje warszawskich teatrów operowych na luty i marzec.

fot. Ewa Krasucka

W tym miesiącu na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej będzie można obejrzeć balet Siergieja Prokofiewa "Romeo i Julia" w choreografii Krzysztofa Pastora. Spektakle odbędą się 25, 26, 27 i 28 lutego.

Na początku marca na afisz Teatru Wielkiego wróci "Madame Butterfly" Giacomo Pucciniego w reżyserii Mariusza Trelińskiego, partię głównej bohaterki Cio-cio-san wykona Aleksandra Kurzak (sopran) partnerował jej będzie tenor - Rafał Bartmiński.  Spektakle będzie można obejrzeć 5 i 7 marca.

17 marca odbędzie się - przeniesiony z 10-go lutego - koncert wybitnego tenora światowej sławy, Piotra Beczały. Na scenie Opery Narodowej po raz ostatni będzie można zobaczyć też "Damę kameliową" z choreografią Johna Neumeiera. W marcu TW-ON zaprasza na "Czarodziejski flet" Wolfganga Amadeusa Mozarta w reżyserii dyrektora Komische Oper Berlin Barriego Kosky'ego i Suzanne Andrade. Spektakl utrzymany jest w konwencji kina niemego. Przedstawienia można obejrzeć 26, 27 i 30 marca. 28 marca odbędzie się koncert poświęconemu życiu i twórczości Krzysztofa Pendereckiego.

Polska Opera Królewska przygotowała na 13 i 14 lutego premierę opery "La finta giardiniera" Wolfganga Amadeusa Mozarta. Przedstawienie będzie można obejrzeć w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

19 lutego w Warszawskiej Operze Kameralnej na scenie przy ul. Marii Konopnickiej odbędzie się premiera "Kwartetu" Ronalda Harwooda w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza. W spektaklu wystąpią Olga Bończyk, Alicja Węgorzewska, Ryszard Minkiewicz i Maciej Miecznikowski.

21 lutego w WOK wystąpi gitarzysta Krzysztof Meisinger oraz tancerka flamenco Anna Iberszer artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Barokowa Poland baROCK. Artyści wykonają utwory Antonio Vivaldiego, Karela Kohauta, Jana Sebastiana Bacha, Johanna Sigismunda Weissa, Luigiego Boccherini oraz Isaaca Albeniza. 

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne