EN

31.08.2021, 17:07 Wersja do druku

Warszawa. "Bajki dla dorosłych" Brzechwy w Salonie Poezji Online Teatru Polskiego - od soboty

Zanim spotkamy się z widzami po wakacyjnej przerwie, na pierwszych wrześniowych spektaklach granych na scenach Teatru Polskiego w Warszawie, zachęcamy do obejrzenia online od 4 września "Bajek dla dorosłych" Jana Brzechwy - poinformowano na FB Teatru Polskiego.

Jak wyjaśniono we wpisie, "czytania bajek z naszymi aktorami nagraliśmy w pracowni szewskiej, magazynie kostiumów oraz malarni Teatru Polskiego w Warszawie".

"Jana Brzechwy nikomu nie trzeba przedstawiać. Mówimy Brzechwa, myślimy – pan Kleks, pchła szachrajka, kaczka dziwaczka, lis Witalis… Przypominamy sobie szereg bohaterów wierszy i bajek naszego dzieciństwa, dzieciństwa naszych dzieci, naszych wnuków także. Brzechwa od dziesięcioleci uczy i bawi kolejne pokolenia. A jednak..." - napisano na stronie teatru.

Zaznaczono, że niewielu pamięta, że "Brzechwa ma w swym dorobku również znakomitą twórczość dla dorosłych?". "Polecamy dziś Państwu cztery bajki +nie dla dzieci+. I niech nie zmylą Państwa orientalne korzenie tych opowieści" - napisano.

Występują: bajka chińska – Marcin Bubółka, bajka arabska – Jakub Kordas, bajka etiopska – Marta Dąbrowska, bajka hinduska – Antoni Ostrouch.

Opieka artystyczna - Ewa Makomaska. Realizacja nagrań i montaż - Tomasz Kencler. Produkcja - Magda Raczyńska.

Jak wyjaśniono, "sprzedaż biletów online odbywać się będzie od 30 sierpnia do 5 września 2021".

Nagranie czytań "Bajek dla dorosłych, czyli o konieczności racjonalnego myślenia" Jana Brzechwy dostępne będzie na kanale YouTube teatru od 4 września od godz. 19 (przez 24 godziny).

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne