EN

30.01.2024, 13:33 Wersja do druku

Warszawa. „Bajka o szczęściu” TeatRyle z Poznania na Scenie Młodego Widza

Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza w niedzielę 18 lutego o godz. 12.00 na spektakl lalkowy „Bajka o szczęściu” w cyklu SCENA MŁODEGO WIDZA. Z najmłodszymi widzami (4+) spotka się TeatRyle z Poznania, by przedstawić uniwersalną opowieść o szczęściu i przyjaźni.

fot. mat. Mazowieckiego Instytutu Kultury

Uniwersalna przypowieść o szczęściu i przyjaźni. O szczęściu nieustannie poszukiwanym, ale niedostrzeganym w codziennym życiu. O przyjaźni, bez której czujemy się samotni i niepotrzebni...  

SCENA MŁODEGO WIDZA „Bajka o szczęściu" – spektakl i warsztaty

18 lutego (nd), 12.00-14.00 | Scena Młodego Widza

TeatRyle z Poznania – dla dzieci 4+

czas trwania: 45 min (spektakl); 

po spektaklu zapraszamy na warsztaty pt. Jak wygląda szczęście?

UWAGA: Na warsztaty należy pobrać bezpłatną wejściówkę dostępną na stronie https://www.mik.waw.pl/repertuar/ – liczba miejsc ograniczona!

Bilety: 36/40 zł

Ubogie, proste, ale szczęśliwe i wesołe życie wiodą Staruszek z trójką utalentowanych zwierząt: tańczącą Myszką, śpiewającym Kogucikiem i muzykalną Świnką. W ich  uporządkowanym świecie pojawia się znienacka dziwny Handlarz, który mami urokiem kolorowych towarów. Staruszek jest biedny, może tylko zaoferować przyjaciół na wymianę za ─  pozornie magiczne ─ rzeczy: fajkę, nożyk i zegarek. Handlarz obiecuje, że zwierzęta poznają świat, ale gdy ponownie odwiedza Staruszka, nie wie nic o ich losie. Osamotniony i nękany wyrzutami sumienia Staruszek wyrusza na ich poszukiwanie.

Występują: Mariola Ryl-Krystianowska, Marcin Ryl-Krystianowski

Po spektaklu zapraszamy dzieci na warsztaty naukowe pt. Jak wygląda szczęście?

Co to znaczy być szczęśliwym? Jakie jest to uczucie? Co sprawia, że czujemy się szczęśliwi i szczęśliwe? 

Podczas wspólnych zabaw ruchowych i plastycznych spróbujemy poszukać odpowiedzi na te pytania i zaprojektować swój najszczęśliwszy dzień. 

Warsztat poprowadzi Joanna Krukowska-Gulik ─ pedagożka teatru na co dzień związana z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Stowarzyszeniem Pedagogów i Pedagożek Teatru.

Źródło:

Materiał nadesłany