EN
18.01.2021, 14:56 Wersja do druku

Warszawa. "Awantura w mollDurze" online z Mazowieckiego Teatru Muzycznego

23 stycznia odbędzie się transmisja online na żywo „Awantury w mollDurze” z Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Spektakl będzie dostępny do obejrzenia również 24 stycznia na platformie VOD. 

fot. Marek Popowski

W gąszczu propozycji dla młodych widzów, teatr zajmuje miejsce wyjątkowe. To znacznie więcej niż rozrywka. Teatr uczy dzieci kreatywnego myślenia, rozwija wyobraźnię i umiejętności twórcze oraz uwrażliwia na uczucia innych. Młody człowiek zanurza się w historie postaci z przedstawień teatralnych znacznie głębiej niż podczas oglądania filmów czy seriali. Dając wgląd w życie innych ludzi, teatr uczy empatii, szanowania innych punktów widzenia, a także akceptowania inności. Aby podsycić zainteresowanie tą formą spędzania czasu, przygotowaliśmy transmisję live spektaklu dla dzieci „Awantura w mollDurze” – muzycznej bajki, pełnej kolorów i dynamiki. Bajki z morałem, która uczy tolerancji.

Tytułowy mollDur to wyimaginowany świat głównej bohaterki Wioli, która przemierzając go, spotyka na swojej drodze różne postacie, między innymi: knującą Baba Jagę, krasnoludki, szalonego Białego Królika, króla Harmoniusza. Każde takie spotkanie to intrygująca przygoda, która niesie ze sobą pouczającą lekcję dorastania. 

„Awantura w mollDurze” jest także podróżą edukacyjną, podczas której młody widz poznaje style, gatunki muzyczne i instrumenty. A obok takiego wymiaru bajki, najważniejsza jest w niej zabawa, szalona gra konwencji i radość, jaką daje właśnie teatr i muzyka!

fot. Marek Popowski

Bajka dla dzieci od lat 6.

„Awantura w mollDurze”

libretto i teksty piosenek: Maciejka Mazan

reżyseria: Agnieszka Płoszajska

Obsada: Paulina Grochowska, Zuzanna Makowska, Sylwia Przetak, Jeremiasz Gzyl, Karol Osentowski, Kamil Zięba

Transmisja live online: 23 stycznia, od godz. 12.00

Transmisja VOD: 24 stycznia

Bilety, w cenie 10 zł, dostępne na stronie: live.bilety24.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne