EN

9.12.2020, 13:44 Wersja do druku

Warszawa. "Awantura w Chioggi" online w Teatrze Współczesnym

Teatr Współczesny online zaprasza 12 grudnia o godz. 19.00 na pokaz spektaklu "Awantura w Chioggi" Carla Goldoniego w reż. Macieja Englerta, ze scenografią autorstwa Marcina Stajewskiego.

fot. mat. teatru

Teatr Współczesny w grudniu gra online, jeszcze nie mogąc gościć Państwa na widowni. 

Do teatrów nie chodzimy. Jak wiadomo wyjazdy też nie są zalecane i zapewne nikt nie wybierze się na karnawał wenecki, więc Współczesny zaprosi Widzów w sąsiedztwo, bo do Chioggi. 

„Awantura w Chioggi” to spektakl pełen werwy i humoru, rozbujany jak gondole na weneckich wodach. I jak weneckie koronki misterny i kunsztowny. 

Goldoniego zwabiła commedia dell'arte, a twórców spektaklu żywotność sztuki, jej urok i pełna rozmachu tytułowa „awantura”, to wszystko zainspirowało kompozycję teatralnej partytury. Według niej aktorzy grali… wiadomo - „jak z nut”. Komedia rozgrywa się w scenerii rodem z wykwintnej klasyki, jak z obrazów Bellotta lub Guardiego. 

Przez malownicze portowe miasteczko przewija się korowód barwny i hałaśliwy. Ludek rybaków, pełnych swady kłótliwych kobiet, galeria postaci śmiesznych i prostodusznych, sprytnych i nieudacznych, głupkowatych i przewrotnych. Na scenie zobaczymy, między innymi: Agnieszkę Suchorę, Ewę Gawryluk, Joannę Jeżewską, Krzysztofa Kowalewskiego, Marcina Trońskiego, Bronisława Pawlika i Adama Ferencego.

Teatr Współczesny zaprasza na prawdziwą ucztę z czasów komedii dell'arte, urokliwą, skrzącą się humorem… Partytura, wykonawcy i dyrygent czyli koncert w świetnej tonacji i barwach.

Pokazy przedstawień są bezpłatne, Teatr Współczesny będzie jednak wdzięczny wszystkim, którzy zechcą wesprzeć naszą Scenę darowizną, jest to bardzo cenna pomoc.

Szanownym Darczyńcom podajemy numer konta:

98 1240 6292 1111 0000 5017 1503;

Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE TEATRU.

Spektakl będzie dostępny tylko w dniu pokazu na stronie - wspolczesny.pl - od godz. 19.00 w czasie trwania spektaklu

Spektakl trwa 1 godz. 44 min.

Pokaz dostępny tylko na terytorium Polski.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne