EN
4.04.2022, 12:23 Wersja do druku

Warszawa. Artur Żmijewski w Mazowieckim Teatrze Muzycznym

8 i 9 kwietnia w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jan Kiepury odbędzie się pokaz spektaklu „Koń by też pisał wiersze, gdyby mu dać sto złotych”. W roli głównej Artur Żmijewski. 

fot. Michał Kamiński

To słowno-muzyczny spektakl oparty na poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, który zabiera widzów w sentymentalną podróż w głąb świata ponadczasowej poezji autora.

Niezwykła ironia i poczucie humoru, trafna ocena otaczającej rzeczywistości, absurd - to elementy nieodłącznie związane z twórczością poety, które znajdują swoje odzwierciedlenie na scenie teatru.

„To opowieść o losie artysty, boskiego szarlatana, pełna humoru, autoironii i dystansu, z utworami o wielkiej sile dramatycznej. Śmiech przeciw cierpieniu - to formuła wyłaniająca się z tego spektaklu (…)” - mówi Jerzy Satanowski, reżyser spektaklu.

„Jerzy Satanowski, jak mało kto, potrafi przenieść na deski teatralne niuanse poezji i sprawić by wybrzmiały nie tylko w każdym dźwięku wygranym przez muzyków, ale też w każdym geście i mimice aktorów tworząc wyjątkową i harmonijną całość”- mówi Iwona Wujastyk Dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego.

Podczas spektaklu zabrzmią kompozycje m.in. Ewy Korneckiej, Włodzimierza Korcza, Pawła Mykietyna, Grzegorza Turnaua, Jana Kantego Pawluśkiewicza oraz Jerzego Satanowskiego.

Spektakl dedykowany jest młodzieży oraz widzom dorosłym.

Czas trwania: 90 minut (bez przerwy)

Zapraszamy!

8 i 9 kwietnia, godz. 19.00

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury / Kino Praha

ul. Jagiellońska 24, Warszawa, tel. 795 127 921

[email protected]mteatr.pl

Źródło:

Materiał nadesłany