EN

20.08.2021, 13:37 Wersja do druku

Warszawa. "Ani słowa o miłości" w Domu Kultury Świt

25 sierpnia o godz. 17.00 na Scenie na Smolnej 9 (Dom Kultury Świt) będzie można obejrzeć "Ani słowa o miłości" w ramach Lato Fest z DKŚ – Letnie popołudnia Seniorów.

fot. mat. teatru

„Ani słowa o miłości” to program muzyczno-kabaretowy inspirowany twórczością artystów polskich pochodzenia żydowskiego działających w latach 20. i 30. ubiegłego stulecia

Występują: Karolina Arczewska, Marek Brand, przy fortepianie Ignacy Jan Wiśniewski.

Bilety: 10 PLN

Artyści Teatru Zielony Wiatrak zaprezentują utwory mniej znane, a nawet już zapomniane, takie jak „Ani słowa o miłości”, „Noc w wielkim mieście” czy „Pijmy”. To w warstwie muzycznej, bo tak jak w kabarecie nie może też zabraknąć skeczy. W tej edycji usłyszymy i zobaczymy skecze napisane współcześnie przez Marka Branda.

***

Karolina Arczewska – wokalistka, aktorka scen muzycznych. Absolwentka specjalności musical i wykładowczyni w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Jest także wokalistką kilku trójmiejskich projektów muzycznych. W 2019 roku rozpoczęła koncertowanie z repertuarem duetu twórców Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, współpracując m.in. z Fundacją Wasowscy.

Marek Brand – dramaturg, aktor, reżyser, teatrolog, animator kultury związany z ruchem teatru offowego i zawodowego. Od 1994 prowadzi w Gdańsku autorski Teatr Zielony Wiatrak. Od 2009 koordynator sceny teatralnej Teatr w Blokowisku w Gdańskim Archipelagu Kultury „Plama” na Zaspie. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu teatralnego „Windowisko” (1999–2003), Festiwalu Kultury Żydowskiej „Zbliżenia” (od 2013). Autor około trzydziestu utworów dramatycznych, m.in.: „Co pan na to, panie Freud? (1993), „Witajcie na Ziemi” (1995), „Nieudane próby powrotu znikąd” (2002), „Dyskretne układy dynamiczne” (2003), „Brh+” (2005), „Drapacze chmur” (Marek Brand i Bartosz Frankiewicz, 2006).

Ignacy Jan Wiśniewski – pianista jazzowy, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, aranżer, akompaniator, wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku. Komponuje i aranżuje muzykę do spektakli teatralnych, słuchowisk i do filmów. Od 2013 jest kierownikiem muzycznym Teatru Zielony Wiatrak.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne