EN

30.06.2021, 10:30 Wersja do druku

Warszawa. "Ach, jak cudowna jest Panama" Teatru Lalek Guliwer - w plenerze od 1 lipca

Wyruszamy w podróż w poszukiwaniu Panamy w stolicy! Z początkiem lipca zagramy spektakl "Ach, jak cudowna jest Panama" w kilku dzielnicach Warszawy - poinformowano na Facebooku stołecznego Teatru Lalek Guliwer.

fot. Bartek Warzecha

"Premierowy spektakl Ach, jak cudowna jest Panama wyrusza w miejską wędrówkę po stolicy i zagra gościnnie w kilku dzielnicach Warszawy. Plenerowe występy Teatru Guliwer wzbogacą letnią ofertę kulturalną Bemowa, Targówka i Bielan" - czytamy na stronie stołecznego teatru.

"Zrealizowane na podstawie słynnej książki Janoscha przedstawienie Ach, jak cudowna jest Panama to najnowszy spektakl w naszym repertuarze, którego czerwcowa premiera odbyła się w Amfiteatrze Parku Sowińskiego na Woli" - napisano.

Jak wyjaśniono, "z początkiem lipca przedstawienie ponownie zagości w otwartej przestrzeni miasta, tym razem na trzech warszawskich scenach plenerowych". "Pachnące bananami, barwne widowisko o poszukiwaniach wymarzonej Panamy, będą mogli obejrzeć także mieszkańcy Warszawy, którzy na co dzień nie sąsiadują z mokotowskim Teatrem Guliwer. Spektakl łączący środki teatru lalek i teatru plastyki ruchu skierowany jest do widzów od trzeciego roku życia" - czytamy na stronie Teatru Lalek Guliwer.

Adaptacja i reżyseria - Robert Jarosz. Choreografię opracowały Weronika Pelczyńska, Magda Fejdasz i Monika Szpunar. Muzykę skomponowała Anna Stela. Scenografię zaprojektowała Maria Bacova.

Występują: Joanna Borer, Elżbieta Pejko, Honorata Zajączkowska, Damian Kamiński i Krzysztof Prygiel.

1 lipca o godz. 10.30 przedstawienie pokazane zostanie uczniom warszawskich szkół i przedszkoli w Amfiteatrze w Parku Górczewska na Bemowie.

"Tydzień później, 8 lipca Teatr zaprezentuje spektakl na scenie letniej przed budynkiem Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. Panamowa podróż Teatru Guliwer zakończy się na Bielanach, gdzie 11 lipca o godz. 11 i 16 wystąpi w Parku Olszyna" - napisano w informacji.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne