EN

6.10.2021, 10:53 Wersja do druku

Warszawa. 85. rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej na Scenie Relax

8 i 9 października o 19.00 na Scenie Relax będzie można zobaczyć "Abonament na szczęście" - pełen emocji spektakl oparty na twórczości Agnieszki Osieckiej z muzyką na żywo i przepiękną warstwą wokalną.

fot. mat. teatru

Główna bohaterka, pisząc codziennie wieczorem pamiętniki w domowym zaciszu starej kamienicy przywołuje sceny ze swojego życia wprowadzając widza w świat pełen emocji, rozliczeń z przeszłością, nostalgii. Mężczyźni i kobiety, których spotkała na swej drodze pojawiają się w jej wspomnieniach budując obraz jej samej.

„Abonament na szczęście” to klasyczny spektakl, w którym zawarte są wątki komediowe i te, po których popłynie nam łza wzruszenia. To przedstawienie skierowane do widza dojrzałego emocjonalnie, któremu własne doświadczenia pozwolą łatwiej poczuć ducha spektaklu. Jest także sentymentalną podróżą do najpiękniejszych tekstów Agnieszki Osieckiej.

Autorskie aranżacje utworów zostały stworzone przez pianistę i kompozytora Tomasza Betkę. Zaskakujące i wzruszające opracowania muzyczne nie odbiegają od oryginałów, są jednak podane w często nieoczywisty sposób. A wszystko oparte jest na naturalnym brzmieniu fortepianu, basu i perkusji towarzyszących na żywo akcji na scenie.

Źródło:

Materiał nadesłany