EN

19.04.2024, 19:05 Wersja do druku

Warszawa. 2. Festiwal Teatralny Wolność – od 24 kwietnia

W Muzeum Powstania Warszawskiego (MPW) 24 i 25 kwietnia odbędzie się finał 2. Festiwalu Teatralnego Wolność, pokazanych zostanie sześć spektakli o wolności stworzonych przez uczniów szkół ponadpodstawowych - poinformował PAP dział promocji MPW.

mat. Muzeum Powstania Warszawskiego

Jak wyjaśniono, 2. edycja Festiwalu Teatralnego Wolność to prezentacja finałowych spektakli, które zostały zgłoszone do rywalizacji w ogólnopolskim konkursie.

"Spośród 47 tytułów komisja selekcyjna wybrała 6 przedstawień, które pokażemy w Muzeum Powstania Warszawskiego 24 i 25 kwietnia. Twórcy spektakli zjadą do Warszawy z całej Polski już 22 kwietnia, by wziąć udział w trzydniowych warsztatach z profesjonalistami. W sumie w festiwalu weźmie udział blisko 100 osób" - czytamy w przesłanej informacji.

Jak wyjaśniono, "festiwal rozpocznie wielka integracja, którą poprowadzą choreografowie, tancerze i performerzy – Daniela Komędera i Dominik Więcek". "Warsztaty zrealizują: Magdalena Trzcionkowska – trenerka wokalna, wokalistka, dyrygentka i harfistka, Dawid Żakowski – reżyser, performer, pedagog teatralny oraz Michał Zadara – reżyser, twórca ponad 50 spektakli, które zrealizował w Polsce, Niemczech, Austrii, Izraelu i Stanach Zjednoczonych" - napisano.

Spektakle finałowe oceni jury w składzie: aktorka Danuta Stenka, reżyserka Anna Karasińska i krytyk teatralny Łukasz Maciejewski.

Laureaci 2. Festiwalu Teatralnego Wolność otrzymają nagrodę finansową w wysokości 5 tys. zł oraz nagrody rzeczowe.

Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny, ale należy pobrać wejściówkę poprzez stronę internetową MPW.

Szczegółowy program festiwalowych prezentacji znaleźć można na stronie.

Festiwal Teatralny Wolność to ogólnopolski konkurs na najlepsze spektakle tworzone przez uczniów szkół ponadpodstawowych. Ich tematem jest walka o wolność w kontekstach zarówno historycznych, jak i współczesnych.

2. odsłonę festiwalu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Źródło:

PAP