EN

19.04.2021, 14:26 Wersja do druku

Warszawa. 10-lecie Teatru Małego Widza

Premiera płyty „Kosmos”, wielki urodzinowy koncert online, wydawnictwa książkowe i cyfrowe, audiobooki, słuchowiska i zabawy edukacyjne w formie filmowej. To i wiele, wiele więcej wydarzy się jeszcze w tym roku w Teatrze Małego Widza.

fot. mat. teatru

10 lat temu, w kwietniu narodził się Teatr Małego Widza. Marzyły nam się huczne obchody tego wyjątkowego jubileuszu i będą huczne. Na przekór wszystkiemu! To nic, że jest pod wiatr i pod górkę, że piasek w oczy, i że już sami nie wiemy, kiedy jesteśmy zamknięci, a kiedy otwarci. Będziemy świętować! Nie miesiąc, nie dwa, ale przez cały rok – opowiada Agnieszka Czekierda, założycielka i dyrektor artystyczna TMW.

Świętowanie urodzin TMW rozpoczyna od premiery płyty „Kosmos”. To „crème de la crème” muzycznych wydawnictw TMW, ponieważ płyta jest bardzo obszerna, bogata i różnorodna, a w jej nagraniach wzięli udział wszyscy muzycy TMW. „Kosmos” to 16 utworów, 8 muzyków, 6 różnych wokalistów i 6 różnych kompozytorów. 

„Kosmos” jest jak muzyczny pejzaż wszechświata - to absolutnie niezwykła podróż przez odległe galaktyki. Ten album jest  jak powieść szkatułkowa. Przenikanie się świata popu z muzyką etno i folkiem, częste zmiany tempa, rytmu i dynamiki powodują, że ta płyta jest wielopoziomowa i zaskakująca. Dopiero po odsłuchaniu wszystkich utworów wyłania się pełen obraz kosmosu.  Naszego kosmosu. Kosmosu TMW – dopowiada Agnieszka Czekierda. 

Producentem płyty jest Tomasz „Harry” Waldowski wybitny muzyk – multiinstrumentalista o niebywałej wyobraźni muzycznej, zaaranżował i wykonał wszystkie partie perkusyjne oraz wspólnie z Izą Lamik pokolorował ten album „gwiezdnym pyłem”. Płyta „Kosmos” to studyjny zapis utworów skomponowanych do kultowej już instalacji teatralnej pod tym samym tytułem, którą od premiery w maju 2019 roku zagrano 480 razy dla blisko 20 tysięcy osób.

fot. mat. teatru

7 maja (w Dzień Kosmosu) odbędzie się wielki urodzinowy koncert online promujący album KOSMOS – i tu uwaga- przekornie i przewrotnie, będzie to wieczorny koncert dla dorosłych.  Nadawany będzie oczywiście z „Kosmosu”, czyli z samego epicentrum nieważkości przy ulicy Bednarskiej. W koncercie wezmą udział nie tylko wszyscy muzycy TMW, ale również cały zespół artystyczny teatru. Usłyszymy najpiękniejsze utwory z najnowszej kosmicznej płyty.

Natomiast 1 czerwca (Dzień Dziecka) ukaże się aktywnościowa książka dla dzieci, do kreatywnych działań, z KOSMOSEM w roli głównej. Książka, która zaprasza do twórczej odwagi i zabawy w sztukę, do projektowania, bazgrania, malowania, wyklejania i wycinania. Układ słoneczny wprawdzie może ulec zmianie, ale kto powiedział, że nie można go zaprojektować od początku. 

O TEATRZE MAŁEGO WIDZA

Teatr Małego Widza jest pierwszym w Warszawie i jedynym teatrem w Polsce o tak dużym zasięgu i szerokiej skali działań artystyczno-edukacyjnych. Dzieci w wieku od 1–5 lat znajdą w repertuarze najwięcej propozycji, ale produkcje TMW adresowane są również do dorosłych odbiorców i starszych dzieci. 

TMW założyła Agnieszka Czekierda, która do dziś jest jego Dyrektorem Artystycznym. Unikalny charakter TMW nadaje dzisiaj grono ponad 20 osób - wyjątkowych ludzi, artystów, muzyków, koordynatorów i organizatorów. Jest to zespół nieprzypadkowych ludzi - nie tylko twórczych, wrażliwych i profesjonalnych w tym co robią, ale także doskonale rozumiejących cel i sens wszystkich podejmowanych działań skierowanych do tak małych odbiorców kultury.

TMW W LICZBACH:

10 lat – ponad 20 premier, 6 tysięcy spektakli i ponad 250 tysięcy widzów!

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne