EN
21.12.2021, 15:27 Wersja do druku

Wałbrzych. W Teatrze Dramatycznym Sylwester z Eurowizją

Eurowizja i sylwestrowy wieczór w jednym – i to razy trzy! W komicznym spotkaniu na największym festiwalu muzycznym świata wystąpią gwiazdy polskiej i światowej estrady.

fot. Tobiasz Papuczys / mat. teatru

Spektakl „ANCORA TU” Macieja Podstawnego i Tomasza Jękota przenosi widzów w sam środek najpopularniejszego festiwalu. Jest 2026 rok i Polska wreszcie doczekała się organizacji konkursu u siebie. Nasz kraj postanowił zorganizować przegląd piosenek w Wałbrzychu, w specjalnie na tę okoliczność odnowionym Hotelu Sudety. 70-lecie Eurowizji to świetna okazja do przypomnienia piosenek minionych edycji, zagrania kilku dodatkowych szlagierów, ale przede wszystkim – głosowania widzów na największy hit Eurowizji ever! Wieczór poprowadzą dla wszystkich widzów w Teatrze i przed teleodbiornikami rodzime gwiazdy wielkiego formatu, a blichtrowi i wystrzałom szampana nie będzie końca. Czy coś może pójść źle w ten wyjątkowy wieczór? Wszystko?

Niebanalna opowieść o ciemnej przyszłości, w której mimo wszystko szukamy nadziei i wspólnoty. Spektakl o budowaniu mostów ponad podziałami i w duchu nieskrępowanej różnorodności świata. Nie trzeba być fanem Edyty Górniak, żeby docenić moc eurowizyjnego przesłania: muzyka to język, którym mówią absolutnie wszyscy.

Gramy również 30 grudnia 2021 o 19:00 i 2 stycznia 2022 o 18:00 - z impetem i radością zacznijmy razem 2022 rok! Sylwestrowemu pokazowi będzie towarzyszyć symboliczny kieliszek szampana dla każdego widza.

Na wszystkie trzy dni są jeszcze miejsca – dla osób, których nie dotyczy limit miejsc, czyli tych z dokumentem potwierdzającym szczepienie przeciwko Covid-19. Gorąco zachęcamy wszystkich do rezerwacji biletów w Biurze Współpracy z Publicznością:

[email protected] / 575-772-556 / 74-64-88-301

Przed spektaklem widzowie zostaną poproszeni przez obsługę widowni o okazanie paszportu covidowego, w celu weryfikacji obowiązujących limitów dostępnych miejsc - zgodnie ze stanem prawnym na dany dzień. Taki certyfikat należy okazać wyłącznie do wglądu, bez podawania innych danych.

ANCORA TU

30.12. / czwartek / 19:00

31.12. / piątek / 18:00

02.01. / niedziela / 18:00

tekst: Tomasz Jękot, Maciej Podstawny, reż.: Maciej Podstawny, obsada: Joanna Łaganowska, Olga Mysłowska [g], Irena Sierakowska, Mateusz Flis, Rafał Kosowski, Wojciech Marek Kozak, Mikołaj Krzeszowiec, Piotr Mokrzycki, Daniel Pigoński [g]

Źródło:

Materiał nadesłany