EN

27.01.2022, 15:23 Wersja do druku

Wałbrzych. Teatr Szaniawskiego gra dla młodzieży spektakl o uchodźstwie

W czasie ferii zimowych Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu powraca do spektaklu KIEDY MÓJ TATA ZMIENIŁ SIĘ W KRZAK w reżyserii Jakuba Skrzywanka.

fot. Natalia Kabanow / mat. teatru

Historia o wojnie i uchodźstwie ukazana z perspektywy kilkuletniej dziewczynki Tody stała się boleśnie aktualna. Świat przemocy ukazany z perspektywy dziecka staje się absurdalny i pozbawiony logiki – taki, jaki obecnie wydaje się też dużej części dorosłych. Ta przejmująca opowieść jest jednak także serdeczna – to przede wszystkim opowieść Tody o jej domu, wyobraźni, wspomnieniach, babci i listach od ojca, który zmienił się w krzak. Spektakl nie jest tylko dla dzieci (choć jest dedykowany grupie 11-14 lat) – zapraszamy wszystkich wrażliwych dorosłych.

Po spektaklu proponujemy warsztat z aktorami i pedagożką Nikolą Olszak, a na deser – zwiedzanie Teatru.

Specjalnie na czas ferii bilety w promocyjnej cenie 14 zł – dla wszystkich! Do kupienia w kasie Teatru lub online: bilety.teatr.walbrzych.pl
Gramy:
2.02. (środa) o godz. 11:00
3.02. (czwartek) o godz. 11:00
9.02. (środa) o godz. 11:00

Produkcja spektaklu została dofinansowania w ramach 2. Edycji Konkursu im. Jana Dormana organizowanego przez Instytut  Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji na stronie: www.dorman.e-teatr.pl Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Dofinansowanie ze środków z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

KIEDY MÓJ TATA ZMIENIŁ SIĘ W KRZAK
Na podstawie: Joke van Leeuwen Toen mijn vader een struik werd
Przekład: Jadwiga Jędryas
Reżyseria: Jakub Skrzywanek
Adaptacja i dramaturgia: Klaudia Hartung-Wójciak
Obsada: Angelika Cegielska, Karolina Krawiec-Grzelczak, Irena Wójcik, Michał Kosela, Ryszard Węgrzyn

Źródło:

Materiał nadesłany