EN

5.06.2021, 09:17 Wersja do druku

Wałbrzych. Premiera KING’S SIZE: Dancewicz, Tokarz, Węgrzyn

W Teatrze Szaniawskiego można spędzić czerwcowy długi weekend, bo już 4 czerwca (piątek) o 19.00 na Scenie Kameralnej pokażą kolejną nowość: KING’S SIZE.

fot. Tobiasz Papuczys

W spektaklu gościnny udział bierze Renata Dancewicz, która powraca po latach do Wałbrzycha. KING’S SIZE to historia o silnej potrzebie rozliczenia z własną przeszłością. O nieumiejętności pójścia naprzód, kiedy krępują nas toksyczne złogi powstałe na skutek decyzji, których nie podjęliśmy oraz słów, których nie wypowiedzieliśmy, kiedy było to konieczne. Jest to historia o potrzebie wybaczenia, oraz o potrzebie wspólnoty, nawet jeśli śladów jedności szukać musimy daleko. Być może trzeba się cofnąć o 33 lata, czyli do dnia, w którym wszystkie krasnale opuściły Szuflandię i przeszły do Kingsajzu- krainy wiecznej, niezmąconej szczęśliwości.

Tekst, reżyseria, reżyseria świateł: Kuba Zubrzycki

Scenografia i kostiumy: Anna Dobrowodzka

Muzyka: Albert Pyśk

Inspicjent: Iwona Skiba

Obsada: Renata Dancewicz [g], Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn

KING’S SIZE:

4.06. / piątek / 19.00 / Scena Kameralna / PREMIERA

5.06. / sobota / 19.30 / Scena Kameralna

6.06. / niedziela / 19.30 / Scena Kameralna

Poza KING’S SIZE, w czerwcu pojawią się znane i lubiane tytuły: HA(E)USER, CZEGO NIE WIDAĆ, ŻEGLARZ oraz ostatnia premiera sezonu: RZYWOT część pierwsza: rozpadająca się historia (premiera 25.06.). Zapraszamy do śledzenia repertuaru na teatr.walbrzych.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne