EN

1.09.2020, 15:19 Wersja do druku

Wałbrzych. Premiera "Akademii pana Kleksa" w lalkach

12 września w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu odbędzie się premiera spektaklu "Akademia pana Kleksa" Jana Brzechwy w reż. Karoliny Maciejaszek.

mat. teatru

Witajcie w naszej bajce… i poznajcie niezwykle ekscentrycznego nauczyciela – pana Ambrożego Kleksa oraz jego uczniów. Nauka u kogoś, kto potrafi czytać w myślach, unosić się w powietrzu, z małych rzeczy zrobić duże czy gotować z kolorowych szkiełek, musi być nadzwyczajną przygodą. 

Akademia to miejsce, gdzie wszystko staje się możliwe. Wystarczy otworzyć odpowiednie furtki, by znaleźć się w krainach znanych bajek. Zamiast nudnej edukacji, pan Kleks proponuje lekcje latania, bajania, kleksografii i dość nietypowej geografii z globusem w roli piłki. 

Akademia to przestrzeń nie tylko dla nieograniczonej wyobraźni, ale także wolności. To azyl dla wszystkich wykluczonych, słabeuszy i dziwaków, którzy nie potrafią odnaleźć się we własnym środowisku. To miejsce, gdzie każdy czuje się jak u siebie: dobrze i bezpiecznie. To przede wszystkim szkoła, gdzie najważniejsze są potrzeby dziecka i rozwój jego osobowości, a nie rygorystyczna nauka. Pytanie tylko, czy taka szkoła przetrwa… 

Akademia pana Kleksa to rozśpiewane przygody, które zyskują na atrakcyjności dzięki nowym aranżacjom znanych piosenek. Dzieci z pewnością rozpoznają utwory Brzechwy, a dorośli wrócą do dziecięcych lat. 

12.09 | sobota | 17.00 „Akademia pana Kleksa” /7+ / Duża Scena PREMIERA  (spektakl zamknięty)

13.09 | niedziela | 12.30 „Akademia pana Kleksa” /7+ / Duża Scena

20.09 | niedziela | 12.30 „Akademia pana Kleksa” /7+ / Duża Scena

UWAGA! W związku z COVID-19 przypominamy, że podczas wszystkich spektakli lub innej wizyty w Teatrze widzowie zobowiązani są do zakrycia ust i nosa. Obowiązek ten nie dotyczy dzieci do 4. roku życia.

KASA TEATRU, tel. 74 666 73 41, czynna w dni:- wtorki/ godz. 8.30 – 12.00- czwartki/ godz. 13.00 – 16.00- piątki/ godz. 8.30 – 12.00- soboty / godzinę przed spektaklem- niedziele/ godz. 11.00 – 14.00

KUP BILET ON-LINE – bilety.teatrlalek.walbrzych.pl (preferowana forma zakupu)

Teatr zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze teatrlalek.walbrzych.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne