10.04.2021, 08:46 Wersja do druku

Wałbrzych. Lalki z dotacją od ministerstwa

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu otrzymał od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 100 tysięcy złotych dofinansowania na V edycję Festiwalu małych Prapremier w ramach programu „Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży”.

fot. Bartek Warzecha

Festiwal zaplanowano na pierwszą połowę września 2021 roku i ma być połączony z przesuniętymi obchodami jubileuszowymi Teatru. W najbliższych miesiącach dowiemy się, jaką będzie miał formułę w obecnej pandemicznej sytuacji.

Festiwal małych Prapremier, zainicjowany w 2013 roku przez Marlenę Jasińską-Denst i Zbigniewa Prażmowskiego, to jedyny na teatralnej mapie Polski festiwal, prezentujący wyłącznie prapremierowe spektakle teatrów dla dzieci i młodzieży, który ma charakter ogólnopolskiego konkursu, odbywającego się co dwa lata. Oferuje młodemu widzowi nie tylko obejrzenie wyjątkowych przedstawień, ale także interaktywny udział w performatywnych czytaniach najnowszej dramaturgii, rozmowach pospektaklowych i innych wydarzeniach towarzyszących. W środowisku teatralnym jest postrzegany jako ważne dla polskiej sceny lalkowej i jej publiczności forum wymiany doświadczeń i myśli twórczej, motywującej do interesujących poszukiwań repertuarowych oraz form inscenizacyjnych na miarę potrzeb i aspiracji młodego pokolenia.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne