EN

9.10.2020, 13:37 Wersja do druku

Wałbrzych. „Greta i ostatni wieloryb” wznowiona w nowej przestrzeni

fot. Tobiasz Papuczys/mat. teatru

7 października odbyło się wznowienie spektaklu GRETA I OSTATNI WIELORYB w reż. Macieja Podstawnego. Po raz pierwszy w przestrzeniach Starej Kopalni - Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu, co było możliwe do zrealizowania dzięki współpracy pomiędzy instytucją, a Teatrem Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Wracamy do GRETY po niemal roku, ponieważ jesteśmy finalistami 26. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Kolejne 2 pokazy będą miały miejsce w Publicznej Szkoły Podstawowej nr 37 im. S. Staszica w Wałbrzychu.

Zostaliśmy również zaproszeni do konkursu KORCZAK DZISIAJ, w ramach którego spektakl zagrany zostałby w listopadzie z transmisją na żywo. Dzięki teatralnej platformie streamingowej KORCZAK ONLINE stworzonej przez ASSISTEJ POLSKA, od 18 października będzie można obejrzeć także spektakl wałbrzyskiego Teatru DZIKI w reż. Klaudii Hartung-Wójciak.

GRETA I OSTATNI WIELORYB jest produkcją, która poszukuje języka dla spotkania świata uczniów, młodych widzów – ze sztuką krytyczną i zaangażowaną. Misją spektaklu jest  edukacja w sprawie społecznej odpowiedzialności, aktywizmu, ekologii i zagrożenia klimatycznego. Został zrealizowany w ramach IV Konkursu im. Jana Dormana organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, z premierą 15 października 2019 r.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

09.10.2020