EN

16.10.2020, 13:39 Wersja do druku

Wałbrzych. Finał projektu SZANIAWSKI. FM

Zbliża się ostatnia premiera podcastów w ramach projektu SZANIAWSKI. FM – internetowego radia Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. W ten weekend zaprezentujemy dwie audycje – Karola Nepelskiego i Karoliny Bruchnickiej. Dostępne będą na Spotify, Soundcloud i stronie Teatru.


Projekt powstał z potrzeby artystycznej pracy w czasie pandemii, a także pomocy artystom, których środki do życia zostały znacznie ograniczone w tym czasie. Pomiędzy nagraniem podcastów w czerwcu w czasie lockdownu, a finałem projektu minęło kilka miesięcy – sytuacja jednak wciąż jest bardzo niestabilna i dynamiczna. Opowieści artystów i zaproszonych gości, ich relacje na temat pandemii nie tracą na aktualności, a co więcej ciągle dobitnie opisują naszą nową rzeczywistość.

Podcasty SZANIAWSKI. FM to świetna okazja do poznania bliżej aktorów Teatru Dramatycznego, a także do wysłuchania zaproszonych gości oraz specjalnych audycji przygotowanych przez najbliższych widzów Teatru. Każdy z podcastów jest inny, osobisty, empatyczny i pomyślany właśnie na ten trudny czas. SZANIAWSKI. FM to także nostalgiczna podróż przez starsze, wałbrzyskie spektakle (jak W PUSTYNI I W PUSZCZY. Z SIENKIEWICZA I INNYCH w reż. Bartka Frąckowiaka) i świetne piosenki (choćby covery ze spektaklu BYŁ SOBIE ANDRZEJ, ANDRZEJ, ANDRZEJ I ANDRZEJ w reż. Moniki Strzępki).
Autorami projektu są Tomasz Jękot i Nikola Olszak. Scenariusz opracowali Tomasz Jękot, Sebastian Majewski i Nikola Olszak. Dzięki zaangażowaniu zespołu POLPO MOTEL (Olga Mysłowska i Daniel Pigoński) wszystkie audycje pełne są intrygujących dźwięków – d  żingle i iście radiowe podkłady stanowią również osobnego bohatera naszych podcastów. Całą identyfikację graficzną projektu przygotował Jakub Woynarowski – jego rozwiązania graficzne podziwiać można na stronie Teatru oraz w mediach społecznościowych.

W ten weekend zapraszamy szczególnie do wysłuchania podcastów Karola Nepelskiego i Karoliny Bruchnickiej.fot. mat. teatru

Kompozytor Karol Nepelski – laureat Grand Prix 1. Festiwalu Muzyki w Teatrze REZONANS – stworzył bardzo wyjątkowy podcast w całości poświęcony pamięci Krzysztofa Pendereckiego.Nepelski wplata swoje własne kompozycje pomiędzy wspomnienia i anegdoty dotyczące mistrza. Mamy szansę posłuchać wyjątkowej muzyki, która z pewnością nie pozostawi nikogo obojętnym. Opowieść Karola o jego relacji mistrz-uczeń, pozwoli nam poznać Krzysztofa Pendereckiego z zupełnie niespodziewanej strony.

Karolina Bruchnicka, jedna z najmłodszych aktorek w naszym zespole, opowiedziała o swoim powrocie do rodzinnego Wałbrzycha. Mianowana niedawno ambasadorką miasta aktorka skupi się na kierunkach rozwoju i przyszłości swojej małej ojczyzny. Karolina opowie, jak przeżyła pandemię, jakie produkcje filmowe i teatralne była zmuszona odłożyć na bliżej nieznaną przyszłość i wreszcie, co fascynującego wydarzyło się w jej życiu w tym czasie. Podcast wzbogaci kącik lektury prasy teatralnej oraz rozmowa z bardzo szczególnym gościem – Prezydentem Wałbrzycha Romanem Szełemejem.


KLIKNIJ I SŁUCHAJ TERAZ NASZEGO PIERWSZEGO, INTERNETOWEGO RADIA!

Źródło:

Materiał nadesłany