EN

9.12.2020, 12:14 Wersja do druku

Wadowice. Premiera spektaklu „JP2 - Oczekiwane Pokolenie”

Inne aktualności

Spektakl „JP2 - Oczekiwane Pokolenie” będzie w sobotę nadawany z Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach. Przedstawienie przygotowano z okazji 100-lecia urodzin Karola Wojtyły.

Jak wyjaśniono na stronie Krakowskiego Teatru Komedia, "spektakl, który opowiada o Karolu Wojtyle będzie wystawiany z okazji 100-lecia urodzin tego wybitnego Polaka i będzie tłumaczony na język włoski". Przedstawienie będzie dostępne bezpłatnie jako streaming na stronie: www.Krakowski-Teatr-KOMEDIA.pl.

"Sztuka opowiada o Karolu Wojtyle zanim został Świętym Janem Pawłem II. Ze względu na zainteresowania teatralne Karola Wojtyły, pokazuje także aktorskie przesądy, których aktorzy przestrzegają także w dzisiejszych czasach. W spektaklu widz znajdzie ciekawostki z życia Karola Wojtyły, m.in. zamiłowanie do sportu oraz wiele cytatów z >Naszego Papieża<" - napisano w informacji o przedstawieniu.

Zwrócono uwagę, że spektakl "pokazuje siłę przebaczenia oraz łączenia pokoleń, które mimo różnic potrafią mówić jednym językiem".

"Sztuka rozgrywa się w garderobie, przed próbą generalną >Tryptyku rzymskiego< oraz już faktycznie na teatralnych deskach. Jednak tuż przed wyjściem na scenę okazuje się, iż reżyser jeszcze nie dojechał i próba generalna >wisi na włosku<... Po zawirowaniach w zespole aktorskim, dyrektor wzywa >na dywanik<. Czy premiera się odbędzie...?" - czytamy w informacji.

Jak podkreślono, "ta sztuka to lekcja historii o wybitnym Polaku, jego zasługach dla kraju i świata, ale przede wszystkim dawka informacji przekazana w niekonwencjonalny sposób". "Jest to spektakl komediowy przeznaczony dla młodzieży w każdym wieku, na którym można się wzruszyć, ale i serdecznie pośmiać" - wyjaśniono.

Autorem scenariusza i reżyserem jest Jan Korwin-Kochanowski. Dźwięk - Bogdan Czyszczan. Za reżyserię świateł odpowiada Krzysztof Gocaliński.

Projekt został sfinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne