EN

13.12.2021, 12:23 Wersja do druku

Urodzony w małej Nieszawie skutecznie podbija świat opery

Aleksander Kamedulski, miody utalentowany baryton pochodzący z Nieszawy, podbija muzyczną scenę. Jego kunszt można podziwiać w całej Europie.

Aleksander Kamedulski urodził się w 1994 roku w Nieszawie. Młodzieńcze lata spędził kształcąc się w tutejszym Liceum Ogólnokształcącym im. H. Laskowskiego. Studia rozpoczął w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na wydziale wokalno-aktorskim w klasie prof. Wiesława Bednarka (solista Opery Narodowej Teatru Wielkiego). Później został przyjęty na studia magisterskie do jednego z najlepszych konserwatoriów muzycznych na świecie - Civica Scuola Claudio Abbado w Mediolanie, jako jedyny śpiewak z Polski w historii tej uczelni. Profesorowie konserwatorium to przede wszystkim soliści słynnego Teatro alla Scala.

- Startował tłum kandydatów z Chin przez Rosję po mieszkańców wielu krajów w Europie. Było dużo stresu, ale się udało. Uff. Jestem szczęśliwy, bo trafiłem do klasy profesora Coviello, który całe artystyczne życie śpiewał w La Scali - opowiada nieszawianin o dostaniu się na prestiżową uczelnię.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Urodzony w małej Nieszawie skutecznie podbija świat opery

Źródło:

Gazeta Pomorska nr 288 / 11-12.12