EN

11.09.2020, 08:53 Wersja do druku

Tychy. Wśród sklepów, na ulicy, w pokoju. Trwa Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon

fot. mat. teatru

Do niedzieli w Tychach odbywa się Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon, w programie którego są i spektakle dla dzieci, i interesujące propozycje dla dorosłych - performensy oraz widowiska uliczne.

W Gemini Parku, na dziedzińcu Teatru Małego i w Galerii na Wolności. W tych miejscach przez najbliższe trzy dni spotkacie się z różnymi odsłonami teatru: lalkowego (ale nie takiego "tradycyjnego"), plenerowego, eksperymentalnego.
Kuglarze

Walny-Teatr Adama Walnego zaprosi do swojego niesamowitego świata pełnego dziwnych przedmiotów. Lalkarz pokaże "Opowieści kropli wody" i "Noego". Pierwszy tytuł ma charakter lekcji w laboratorium prowadzonej przez naukowca, któremu w eksperymentach z wodą wychodzą zgoła inne efekty od założonych, co przyczynia się do wielu odkryć. Drugi tytuł to przedstawienie familijne, w którym Walny wciela się w postać dyrygenta grającego na nietypowych instrumentach.

Rodziny z dziećmi na pewno będą dobrze się bawić także podczas "Cyrku Pana Pedro" Teatru Piotra Myszczyszyna. Będzie to zwariowana, barwna klaunada, z elementami interakcji z widownią.
Ulicznicy

Wieczorami będzie można obejrzeć dwa duże plenerowe widowiska: "Ciszę w Troi" Teatru Biuro Podróży z Poznania i "Fausta" katowickiego Teatru A Part. "Faust" (tylko dla dorosłych) jest autorskim widowiskiem dotykającym kwestii kruchości, trudu i tajemnic ludzkiej egzystencji. Przedstawienie jest osnute na kanwie mitu faustycznego. Są tu surowe, metalowe konstrukcje, żywioły, obrazy obnażanego ludzkiego ciała oraz ekspresyjne aktorstwo.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wśród sklepów, na ulicy, w pokoju. Trwa Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon w Tychach

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Katowice” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.