EN

21.03.2022, 08:40 Wersja do druku

Tychy. Laureaci XIV Tyskiego Festiwalu Monodramu „Motyf”

Prof. Irena Jun – aktorka, pedagog, przewodnicząca jury; Kamilla Baar – aktorka i Paweł Drzewiecki – aktor, reżyser, dyrektor artystyczny festiwalu, po obejrzeniu 7 prezentacji konkursowych, postanowiło przyznać  następujące nagrody:

fot. mat. teatru

GRAND PRIX w wysokości 5 tyś zł. za monodram „Odważyłam się zdjąć buty” w reż. Anny Maśki i w wykonaniu Karoliny Słonki, ukazujący ludzką kruchość za pomocą dojrzałych, artystycznych rozwiązań formalnych.

I NAGRODĘ w wysokości 4 tyś. zł dla Filipa Lipieckiego za największą osobowość aktorską Festiwalu, ukazaną   w monodramie pt. „Popiół”

II NAGRODĘ w wysokości 3 tyś. zł dla Mileny Piejko za wrażliwość aktorską zaprezentowaną w monodramie pt. ”Marzyciel”

III NAGRODA  EX AEQUO  w wysokości 1. 500 zł:

dla Teatru Stajni Metamorficznej za odważne poszukiwania formalne ukazane w monodramie pt. ”Mięso”

Oraz dla Marcina Fortuny za odważne podjęcie tematu transhumanizmu zaprezentowane w estetyce teatru ofowego w monodramie „Pieśń humbaka”

WYRÓŻNIENIE w wysokości 1.000 zł dla Bartosza Bandury, za podjęcie w monodramie pt. „Pogodzić się ze światem” ważnej problematyki egzystencjalnej wywiedzionej z twórczości Edwarda Stachury.

Jury pragnie również podziękować organizatorom za profesjonalizm i ogromne zaangażowanie w organizację Festiwalu, ekipie technicznej za sprawną i twórczą współpracę z wykonawcami oraz publiczności za wrażliwe i aktywne uczestnictwo w spektaklach oraz wydarzeniach towarzyszących Festiwalowi.

Serdeczne podziękowania jury składa również władzom Miasta Tychy – za mecenat sprawowany nad festiwalem od kilkunastu lat umożliwiający  jego rozwój oraz stworzenie płaszczyzny do wartościowej rozmowy na temat kondycji sztuki monodramu.

Źródło:

Materiał nadesłany