EN

17.09.2020, 16:24 Wersja do druku

Tychy. „Ja , Feuerbach” otworzy cykl "Scena TV" w Pasażu Kultury Andromeda

Teatr Mały w Tychach zaprasza na nowo powstały w Pasażu Kultury Andromeda cykl "Scena TV",  mający na celu przypomnienie ważnych, ciekawych spektakli Teatru Telewizji.


Pierwszym spektaklem jaki zaprezentujemy będzie przedstawienie w reżyserii i z udziałem Piotra Fronczewskiego -  „Ja , Feuerbach”. Spotkania z teatrem telewizji będą każdorazowo poprzedzone wprowadzeniem do sztuki, którą przedstawi dyrektor Teatru Małego - Paweł Drzewiecki.

„Ja , Feuerbach”  to głośna współczesna sztuka niemieckiego dramatopisarza i reżysera Tankreda Dorsta i jednocześnie debiut reżyserski Piotra Fronczewskiego. Jej autor w przejmujący sposób przedstawia dramat wybitnego aktora starej daty, który po latach przerwy postanawia wrócić na scenę. Jest to przenikliwa opowieść o sztuce zaczynania od początku, o dylematach i rozterkach każdego powrotu, który równie dobrze może być zwycięstwem, co klęską. To również aktualny i niezwykle przenikliwy traktat o istocie teatru, gdzie nowe wciąż ściera się ze starym, i nigdy do końca nie wiadomo, które wartości są godne ocalenia, a które nadają się już do lamusa.

---
Pasaż Kultury Andromeda, i piętro, sala projekcyjna
Cykl: Scena TV
22.09.2020, g. 18:00

prowadzenie: Paweł Drzewiecki
wstęp wolny

Teatr Telewizji - „Ja , Feuerbach” (2015)
Autor: Tankred Dorst
Współpraca: Ursula Ehler
Przekład: Jacek St. Buras
Reżyseria: Piotr Fronczewski
Scenografia: Marcin Stajewski
OBSADA: Piotr Fronczewski, Maria Ciunelis, Grzegorz Damięcki

Źródło:

Materiał nadesłany