EN
17.12.2021, 12:50 Wersja do druku

TVP1. Pokaz musicalu "Metro. 30 lat później"

W poniedziałek 20 grudnia Teatr Telewizji zaprasza do TVP1 na musical „Metro. 30 lat później” w reżyserii Janusza Józefowicza. Z okazji jubileuszu musicalu widzowie obejrzą współczesną wersję spektaklu zrealizowaną w katowickim Spodku. Na scenie pojawią się m. in. artyści z pierwszej obsady „Metra”.

fot. Wojciech Pepliński

Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich problemach i marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt sprawia, że coraz bardziej zależy im na spełnieniu własnych pragnień. Marzą o miłości, zrozumieniu, scenicznej karierze i sławie. Pełni energii do pracy twórczej postanawiają wystawić na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze.

Kultowy polski musical opowiada o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości. „Metro” wystawiane jest nieprzerwanie od 30 lat.

Libretto i teksty piosenek – Agata i Maryna Miklaszewskie

Muzyka – Janusz Stokłosa

Scenariusz, choreografia i reżyseria – Janusz Józefowicz

Występują m.in.: Magdalena Dąbkowska, Kuba Józefowicz, Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz, Mariusz Czajka, Artur Chamski, Jerzy Grzechnik, Natalia Srokocz i inni.

Źródło:

Materiał nadesłany