EN

27.04.2021, 08:28 Wersja do druku

Trójmiasto. Niech Żyje! Teatr - młodzi przejmują teatralne Pomorze

Nowa przestrzeń dla sztuki na Pomorzu? Teraz to już pewne. Na początku kwietnia w sieci pojawiły się informacje o powołaniu na terenie Trójmiasta nowego teatru.

fot. mat. teatru

Niech Żyje! Teatr, to ambitny projekt, w którym młodzi twórcy wzięli sprawy w swoje ręce. NZ Teatr ma być  miejscem otwartym, przyjaznym oraz tętniącym kreatywnością. Jak zapowiadają w swoich mediach społecznościowych przedstawiciele grupy: “Jesteśmy młodymi ludźmi, którzy chcą mieć swój teatr- ekologiczny, głośny, innowacyjny i dla wszystkich. Startujemy od zera. Możecie wyruszyć z nami w drogę, śledzić nas, przyłączyć się do jego budowania lub po prostu napisać, żeby podzielić się swoimi doświadczeniami”. Twórcy inicjatywy, wspominają także o przygotowaniach do pierwszego spektaklu, co potwierdzają poszukiwania aktorów oraz osób chętnych do potencjalnej współpracy, prowadzone za pośrednictwem kanałów społecznościowych.  
Ten niesztampowy pomysł, zyskał spory odzew w środowisku artystycznym. Założyciele Niech Żyje! Teatr podjęli ryzyko pojawienia się w świecie kultury i sztuki w trudnym i specyficznym momencie.  Jednak zapał, otwartość oraz chęć odzierania teatralnego świata ze stereotypów wydaje się być  przedsięwzięciem  niewątpliwie obiecującym i nowatorskim.

W mediach społecznościowych NZ Teatru można śledzić kto oraz w jaki sposób przyczynia się do powstania tego przedsięwzięcia. Więcej na: https://www.facebook.com/NZTeatr oraz https://www.instagram.com/nzteatr/

KONTAKT: Pomysłodawczyni i założycielka “Niech Żyje! Teatr”
Angelika Borchmann, tel. 502-558-032,
mail: [email protected]
Źródło:

Materiał nadesłany