EN

6.04.2022, 09:04 Wersja do druku

Trójmiasto. Kwiecień melomana: festiwale, premiera w operze i koncerty dla Ukrainy

Inne aktualności

Actus Humanus, premiera Aidy w Operze Bałtyckiej, 12. Dni Muzyki Nowej - to jedne z licznych wydarzeń, jakie znajdziemy w kwietniu w Kalendarzu imprez.

Miłośnicy muzyki poważnej z pewnością nie będą narzekali na nudę, ani na brak różnorodności - dowodem na to niech będą wybrane przez nas propozycje. 

Festiwale - od muzyki dawnej po najnowszą

Pięć dni Wielkiego Tygodnia, dziesięć koncertów, największe światowe gwiazdy wykonawstwa historycznego i przodujący w tej dziedzinie artyści polscy. W dn. 13-17 kwietnia, po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią, odbędzie się wielkanocna edycja Actus Humanus. W programie tradycyjnie nie zabraknie repertuarowych niespodzianek i unikatów.

Dni Muzyki Nowej prezentują muzykę najczęściej określaną jako eksperymentalną, awangardową, alternatywną, muzykę "otwartą" w formie i jednocześnie niezawężoną do jednego gatunku. Bez podziału na elektronikę i muzykę akustyczną, improwizowaną, współczesną, a nawet pop, w imię zasady, że każdy gatunek może wychodzić poza utarte szlaki, inspirować i zaskakiwać, każdy gatunek może stanowić zalążek oryginalności, prowadząc do awangardy.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kwiecień melomana: festiwale, premiera w operze i koncerty dla Ukrainy

Źródło:

www.trojmiasto.pl

Link do źródła

Autor:

FK

Data publikacji oryginału:

05.04.2022

Wątki tematyczne