EN

30.04.2022, 15:48 Wersja do druku

Toruń. „Życie na wypadek wojny” – ukraińsko-polski projekt na 26. MFT Kontakt

Podczas 26. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Kontakt zaprezentowany zostanie spektakl „Życie na wypadek wojny" - ukraińsko-polski projekt Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu i Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

fot. mat. teatru

To interdyscyplinarny projekt, który tworzą ukraińskie artystki zmuszone uciekać przed wojną. Wszystkie osiadły w regionie kujawsko-pomorskim, wszystkie chciały mówić. Ale czy da się wypowiedzieć/opowiedzieć traumę? Jak mówić o wojnie, która wciąż trwa? Jak zapanować nad emocjami, zracjonalizować doświadczenie, którego zracjonalizować się nie da?

Wraz z artystkami będziemy „uczyć się” podróżowania po nowej rzeczywistości, próbować wraz z nimi przetrwać, walczyć, chować się czy zdobywać nowe umiejętności. A wszystko to przetkane autentycznymi historiami zebranymi przez twórczynie w sieciach społecznościowych.

Premiera spektaklu, który jest wspólnym projektem Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz Teatru Polskiego w Bydgoszczy, odbędzie się 25 maja o godz. 20.00 podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Kontakt.

Widzowie Festiwalu będą mieli możliwość obejrzeć ten spektakl także 26 i 27 maja o godz. 18.00.  Pokazy odbędą się w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu przy placu Teatralnym (Scena na Zapleczu).

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne