EN

3.10.2022, 12:24 Wersja do druku

Toruń. Zbliża się premiera „Kapelusza Pani Wrony" w Baju Pomorskim

9 października na Dużej Scenie Teatru Baj Pomorski w Toruniu odbędzie się premiera spektaklu „Kapelusz Pani Wrony" Danuty Parlak w reżyserii Punch Mamy.

fot. mat. teatru

Kapelusz Pani Wrony, nieodłączny atrybut elegantki i prawdziwej damy leśnej społeczności zaginął! Stało się to w nikomu nieznanych okolicznościach, co wywołuje poważne zamieszanie. Pani Wrona popadła w stan załamania nerwowego, a reszta bohaterów pozostaje poważnie zaniepokojona zaistniałym stanem rzeczy. Pewne jest jedno: sprawę należy powierzyć w ręce Agencji Detektywistycznej Barnaby – Niedźwiedzia będącego „na każde wezwanie”.

W tym miejscu rozpoczyna się właściwa akcja spektaklu. Barnaba musi przesłuchać wszystkich, którzy z Panią Wroną i dzierżonym przez nią kapeluszem mogli mieć coś wspólnego. Każdy mieszkaniec lasu zostanie przesłuchany i niemal w każdym z nich drzemią cechy czyniące go potencjalnym podejrzanym…

Może Pani Wrona po prostu gdzieś nieopatrznie zapodziała swój ukochany kapelusz, robiąc niepotrzebne zamieszanie? Może druga amatorka mody, Lisica, pokusiła się o kradzież wytwornego kapelusza? Może ciągle zaniepokojona, głośna Wiewiórka podsyca swój niepokój faktem bycia autentyczną złodziejką? A może to Dzięcioł, nieprzepadający za paradnym stylem Pani Wrony, postanowił wreszcie zakończyć tę rewię mody i dokonał kradzieży kapelusza?

Jak widać, Niedźwiedź Barnaba i jego wspólniczka, Myszka Bronisława, nie mają przed sobą łatwego zadania. Ewidentnie w rozwiązaniu tej enigmatycznej sprawy będą potrzebowali pomocy, a kto może im jej udzielić, jeśli nie Wy, drodzy Widzowie?
Obserwujcie zatem bacznie akcję spektaklu i spróbujcie rozwiązać tę frapującą zagadkę! Liczymy na Was!

Źródło:

Materiał nadesłany