EN

3.01.2022, 12:34 Wersja do druku

Toruń. Z dzieckiem do teatru. Dla pociech będą warsztaty

Teatr Horzycy w Toruniu zaprasza dorosłych na spektakl, a dzieci - na warsztaty artystyczne. Od stycznia toruńska scena rusza z akcją „Z dzieckiem do teatru". To oferta dla rodziców, którzy mają trudności ze znalezieniem opieki dla dziecka na czas ich nieobecności w domu.

fot. Piotr Nykowski

W trakcie jednego spektaklu w miesiącu Teatr Horzycy proponuje warsztaty plastyczno-teatralne dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Podczas gdy dorośli będą oglądać przedstawienie, najmłodsi wesoło i twórczo spędzą czas pod profesjonalną opieką.

Pierwsze takie warsztaty odbędą się w niedzielę 9 stycznia o godz. 17.00, podczas najnowszego spektaklu Teatru Horzycy, czyli „Barei wieczorową porą" w reżyserii  Łukasza Czuja. To komedia muzyczna z orkiestrą na żywo inspirowana filmami Stanisława Barei. - Warsztaty zaplanowano na cały czas trwania spektaklu, a prowadzić je będą doświadczone animatorki, pedagodzy oraz artystów. Tematem warsztatów będzie przede wszystkim teatr, ale prowadzący zajęcia będą inspirować się także przypadającymi akurat okazjami czy porami roku - zapewnia Marta Siwicka z Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy zarezerwować bądź kupić w Biurze Obsługi Widzów lub kasie teatru bilety na spektakl „Bareja wieczorową porą" oraz bilet na warsztaty dla dziecka. Uwaga! Dla rodziców, którzy chcą zapisać dzieci na warsztaty, przeznaczona jest specjalna pula biletów na przedstawienie.

- Nie należy zrażać się wyprzedanymi miejscami na ten termin. Cena biletu na warsztaty to 15 złotych - dodaje Marta Siwicka.
Biuro Obsługi Widzów Teatru Horzycy jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9-16, tel. 56 622 55 97.
Kasa Teatru jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10-14 i 15-19; w niedziele od 15 do 19, tel. 56 622 30 70.

Tytuł oryginalny

Z dzieckiem do teatru. Dla pociech będą warsztaty

Źródło:

Nowości nr 304/31.12-2.01